Előadó: | Zene a nyulaknak |
---|---|
Album: | A kis tehén |
Megjelenés: | 2002 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kollár-Klemencz László Kollár Klemencz László |
Kollár-Klemencz László |
|
Kiadó: | Private Moon Records |
Stílus: | alternatív |
Címkék: | Keressük! |
Én és a plüssnyúl
Megvagyunk ketten
Senki sem keres már Pesten
Én és a plüss
Én és a plüss
Én és a plüssmalac
Erdőben lakunk
Minden este nagy tüzet rakunk
Én és a plüss
Én és a plüss
Én és a plüsskutya
Konzerven élünk
Ettől gyors izmokat remélünk
Én és a plüss
és a plüss
és a plüss
Lálálálálá...
Én és a plüss állatok
Együtt alszunk majd nálatok
Mindenki meztelen lesz
Mi, és a plüssállatok
Lálálálálá...
A Fonogram-életműdíjas Soltész Rezső az M5 Húrokon írt történelem című műsorában mesélt életéről és karrierjéről. "Ötven éve van jelen a zenei színpadokon, számtalan műfajt kipróbált, és az derült ki, hogy a romantikus dalokkal éri el a legnagyobb sikereit. Az 1981-es Táncdalfesztivál óta pedig azt javasolja mindenkinek, hogy 'Szóljon hangosan az ének'. Az előadó, akiről senki nem tud rosszat mondani. Egykori híres frizurája miatt itthon és a KGST országaiban nők sokasága rajongott érte. A frizura ment, Rezső maradt" - szól az epizód leírása.
Soltész Rezső-dalszövegek itt.
"A 'Húrokon írt történelem' valóban része az életünknek. Megtisztelve érzem magam, hogy részt vehettem a sorozatban, és köszönöm a lehetőséget. Külön köszönöm Lacinak a beszélgetést és Péternek a barátságot! Egy élmény volt veletek..."
- írta Soltész Rezső közösségi oldalán.
A Húrokon írt történelem a magyar beat-pop-rock történelem legendás előadóinak életútinterjú-sorozata. A zenészek pályafutásuk kezdetétől a rendszerváltoztatásig tartó évtizedek társadalmi, politikai, kulturális környezetéről mesélnek, sztoriznak, nevetnek és könnyeznek. Élettörténeteik egy olyan korszakba visznek vissza bennünket, amikor a könnyűzene a lázadás, az őszinte önkifejezés eszköze és egy jobb világ ígérete volt. A művészek beszélgetőpartnere és a sorozat producere Szabó László.
Forrás: fonogram.hu
Fotó: Soltész Rezső Facebook