dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
L.L. Junior: Ha egyszer majd

L.L. Junior - Ha egyszer majd

off off off off off
Olaj a tűzre
Előadó: L.L. Junior
Album: Olaj a tűzre
Megjelenés: 2006
Hossz: 4:04
Szövegírók: Lakatos Róbert
Árgyó Péter
Lesi László
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 41863 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ha egyszer majd

Ha egyszer majd én Tőled elmegyek, ne kérdezd, miért teszem, csak engedd, hogy had szálljak tovább. A szabadság felé, hol a boldogság tán vár, ott békét lelhetek.
Kérlek, most úgy ölelj, ahogyan soha még, ahogyan senki mást csak azt, kit úgy szeretsz, és úgy csókolj, mintha végleg búcsúznál s így konnyeb lesz Neked.


Lehet fáj e kegyes hazugság, de ha elhiszed könnyebb a búcsúzás.
Szüntelen gondolj rám, és hallgasd ezt a daaaalt, és én ott leszek Veled.

Ha egyszer majd, én többé nem leszek, emléxel e majd rá, hogy mien jó volt énvelem?
Soha se felejtsd el a boldog perceket, és ezt az éneket!
Ha egyszer majd, én Tőled távol leszek, olyan messze majd hol a csillagok néznek rád.
Eszedbe jut e majd, ha másokkal leszel a közös boldogság?


Lehet fáj e kegyes hazugság, de ha elhiszed könnyebb a búcsúzás.
Szüntelen gondolj rám, és hallgasd ezt a daaaalt, és én ott leszek Veled.

Az álmodat angyalok őrzik majd, akiket küldök én, hogy vigyázzanak Rád.
Ne kelljen félned majd, magányos éjszakán a szíved félelem járja át.
Csak hallgatunk, csendben nézzük egymást, beszédesebb ez a csend, mintha bármit is mondanánk, a szívünk szól majd, helyettünk mondja el mit kimondani fáj.


Lehet fáj e kegyes hazugság, de ha elhiszed könnyebb a búcsúzás.
Szuntelen gondolj rám, és hallgasd ezt a daaaalt. és én ott leszek Veled…

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dupla családi sikerrel zárult a Virtuózok tizedik évada

Kelemen Gáspár hegedűs lett a Virtuózok jubileumi évadának magyar győztese, míg édesanyja, Kokas Katalin az év zenepedagógusa díjat vehette át a Virtuózok komolyzenei tehetségkutató 10. évadának péntek esti döntőjében.





 

Magyarország első és egyetlen klasszikuszenei tehetségkutató versenyében öt nemzet több száz fiatal művésze mérettetett meg. A showműsor a határon túli kiválóságokat is felkutatta: Paládi Máté kárpátaljai zongorista az évad felfedezettjeként a döntőig jutott.




A Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője

Fót, 2025. június 6. A döntősök (b-j): az osztrák Amelie Jade Knapp (hárfa), az osztrák Dylan Russell (cselló), a szlovén Mark Lev Krajnc (hegedű), a szlovén Lukas Grum (fuvola), a montenegrói Kristina Vasić (szaxofon), Kelemen Gáspár (hegedű), a szerb Uros Adamovic (hegedű) és a szerb David Bozic (zongora), valamint Gabriela Rachidi backstage műsorvezető a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője díjátadójának felvételén a fóti United Illusions stúdiójában 2025. február 1-jén. MTI/Szigetváry Zsolt


 

Kelemen Gáspár és Paládi Máté párbajából a a 16 éves hegedűvirtuóz került ki győztesen, produkcióját álló tapssal értékelték a zsűri tagjai. A zsűrielnök, Plácido Domingo világhírű operaénekes fényes karriert jósolt a nyertesnek, míg az előadásmódját, egyedi zeneiségét és színpadi jelenlétét Hauser világhírű csellóművész méltatta.

 

A döntőben Kelemen Gáspár édesanyja, Kokas Katalin, a Fesztivál Akadémia Budapest művészeti vezetője az év zenepedagógusa elismerést vehette át mesterkurzusok és koncertek szervezéséért, valamint a gyermekek támogatásáért tett erőfeszítéséért. 


A Liszt Ferenc-díjas hegedű- és brácsaművésznek, érdemes művésznek a világhírű operaénekes, José Carreras adta át a díjat.



 

A Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője

Fót, 2025. június 6. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter, a Virtuózok fővédnöke átadja a győzteseknek a díjat, elsőként Amelie Jade Knapp osztrák versenyzőnek a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője díjátadójának felvételén a fóti United Illusions stúdiójában 2025. február 1-jén. MTI/Szigetváry Zsolt


A jubileumi műsor a Nemzetpolitikai Államtitkárság támogatásával a határon túli tehetségeket is felkutatta, és a legígéretesebb versenyzők hazánk elismert zenetanárainak közreműködésével mesterkurzuson is részt vehettek. 


A határon túli válogatóban felfedezett Paládi Máté Magyarország másik klasszikuszenei reménységeként a nemzetközi döntőig jutott. A 19 éves tiszapéterfalvai művész zongorajátékában José Carreras zsűritag szerint Liszt Ferenc szenvedélye elevenedett meg. A második helyezetteknek az MTVA biztosította a különdíjat: koncertlehetőséget a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarával, valamint egy-egy értékes porcelánhegedűt.

 

A közmédia műsorkínálatában 2014 óta szereplő komolyzenei tehetségkutató verseny ismét bemutatkozási lehetőséget biztosított országos és nemzetközi színtéren egyaránt öt nemzet - Magyarország, Ausztria, Montenegró, Szerbia és Szlovénia – tehetségeinek. 


A branddé vált Virtuózok a műsor után sem engedi el a felfedezettjei kezét és többek közt fellépési lehetőségeket biztosít az ifjú tehetségeknek világsztárokkal és a leghíresebb nagyzenekarokkal. A jubileumi évad versenyzői többek között különdíjként az Il Divo felajánlásából felléphetnek a világhírű énekegyüttes júniusi, budapesti koncertjén.

 

A Virtuózok 10. évadának valamennyi adása újranézhető ezen az oldalon.


 

Borítókép: Fót, 2025. június 6. A döntősök (b-j): az osztrák Amelie Jade Knapp (hárfa), az osztrák Dylan Russell (cselló), a szlovén Mark Lev Krajnc (hegedű), a szlovén Lukas Grum (fuvola), a montenegrói Kristina Vasić (szaxofon), Kelemen Gáspár (hegedű), a szerb Uros Adamovic (hegedű) és a szerb David Bozic (zongora), valamint Gabriela Rachidi backstage műsorvezető a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője díjátadójának felvételén a fóti United Illusions stúdiójában 2025. február 1-jén. MTI/Szigetváry Zsolt

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás