


| Előadó: | Bad Habit |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Szeretlek repülj el velem
Ez egy egyszerû dal édesem
Én nem éneklek semmirõl
De az legalább érthetõ.
Egyszerû az én eszem
De a zenélést nagyon élvezem
Szeretlek repülj el velem
Ez egy egyszerû dal édesem.
Refrén
Nem akarok mást, annyi kell
Hogy velem legyél és átölelj
Vár minket a végtelen
Ez egy egyszerû dal édesem.
Közhely az van annyi még
De megtalálni oly nehéz
A megfelelõt énnekem
Ez egy egyszerû dal édesem.
A gondolkodást utálom
Ha jól figyelsz majd meglátod
Hogy nem éneklek semmirõl
De az legalább érthetõ.
Refrén
Ismétlés a tudás atyja
És minden nagy-nagy sláger alapja
Szeretlek repülj el velem
Ez egy egyszerû dal édesem.
Outro
Ez egy egyszerû dal édesem, hisz egyszerû az én eszem, de egyszerûen is élvezem így egyszerû az életem!



A Bohemian Betyars új dala, az Úgy Esett egy váratlan és megható fordulatot hoz a zenekar történetében.
Világkörüli turnéja közben fordul befelé a Bohemian Betyars
A világot bejárt, őrületes energiájáról ismert formáció most egy meglepően intim oldalát mutatja meg – egy olyan pillanatot, amikor a kavalkád helyét a nyugalom, az őrületét a gyengédség veszi át.
A dal különlegessége, hogy ezúttal Kakas (Palágyi Máté) – aki eddig inkább a lendületes, harsányabb számokkal azonosult - eddig igencsak jól titkolt gyengéd, lírai énje kerül előtérbe.
Az Úgy esett egy mélyen személyes vallomás, amelyben Kakas eddig ismeretlen, érzékenyebb oldala mutatkozik meg.
Ráadásul a dal közepén elhangzó vallomás Kakas saját esküvői fogadalmából származik - és amely nagy nevetéseket váltott ki a násznép körében.
A dalhoz készült klip is ebben a szellemben született
A dokumentumfilmes koncepciót Kőrösi Máté rendezővel közösen álmodták meg, akinek a nevéhez olyan filmek fűződnek, mint a Dívák és a Mossuk kezeinket – az eltitkolt kórházi fertőzések nyomában.
Az ötlet alapja az volt, hogy Kakas és felesége, Anna három hónapon át minden nap készítsenek egy-egy rövid videót a mindennapjaikról, amelyekből később egy naplószerű történet állt össze.
A végeredmény Songoro Laurával közösen formálódott mozgóképes naplóvá – egy őszinte, bensőséges képsorozattá, amely Kakas és Anna kapcsolatának pillanatait örökíti meg: egy szerelmi történet mozaikjává.
A szöveg az együttlét apró pillanatait örökíti meg
A hajnalig tartó hallgatásokat, a közös nevetéseket, az egymásban talált nyugalmat. Egy olyan kapcsolat lenyomatai, amelyben a „káosz is nyugodt”, és ahol „még a bú is bájos”. Egy apró, ötletes csavar zárja – érdemes végighallgatni, hiszen „addig-addig kergették a véletlent, míg megtaláltak valamit.”
A zenekar most a személyesebb hangvétel felé kanyarodik
Ennek ellenére a világjáró lendület továbbra is ugyanúgy hajtja őket. Alig értek haza hatállomásos ázsiai turnéjukról - ahol bejárták Kínát és Japánt (Chongqing, Chengdu, Peking, Zhoushan, Shanghai és Tokió), hamarosan indulnak is tovább olyan európai nagyvárosokba, mint Párizs, Valenciennes, London, Bristol, Brighton, Rotterdam, Amszterdam, Berlin, Prága és Bécs.
Miközben a Bohemian Betyars hazai zenekarok közül szinte egyedülálló nemzetközi sikereket ér el, és kontinenseken át zenél ezrek előtt, az Úgy Esett pont az ellenkező irányba fordul: befelé. Egy dal, ami a turnék zaja mögött meghúzódó nyugalmat, az otthon pillanatait, a megérkezést dolgozza fel.
Bohemian Betyars - Úgy esett videó itt.