


| Előadó: | Vissza |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Spisák László Botos László Juhász Tibor Sütő Tamás Párdi Mihály |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Itt vagyok véletlenek
Körbevesznek, érintenek
Megúsztam, bőrömön érzem
Meglőttek, de mégsem vérzem
Megúsztam, ezt érzem
Meglőttek, de mégsem vézem
Nem bírom, nem bírom, nem bírom
Szétszakít az őrült fájdalom
Nem bírom, nem bírom, nem bírom
Rólam szól, de mégsem vállalom
Gondolattal játszom, akár kezemmel a kés
Lassan indulnom kellene, ittlétem csak tévedés
Csak tévedés, a létem
Csak tévedés
Sátán vagyok, vagy az Isten
A semmi, vagy a minden
Az élet, vagy a halál
Aki keres, vagy aki talál
A hóhér, vagy az áldozat
A béke, vagy a kárhozat
A kezdet, vagy a vég
Aki segít, vagy aki vét
Egy állat, vagy egy ember
A kérek, vagy a nem kell
Az ima, vagy az átok
A vak, vagy a látnok
A himnusz, vagy a gyászmise
Mindegyik, vagy egyik se


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.