


| Előadó: | Végvári Ádám |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szép Pál Dobó Ferencné |
|
Végvári Ádám |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Europop, synth-pop |
| Címkék: | Keressük! |

Szürke most az ég,
feltámadt a szél.
Szemedben furcsa fény és izgalom.
Sűrű most a csend,
de értem, mit jelent,
te rám figyelsz,
én verset olvasok.
A bőröd illatát,
a hangod bársonyát,
a verssorokban ott is meglelem.
A költő rímeit,
a tested ízeit
csokorba gyűjti
lázas képzelet.
Rólad dúdol a szél,
a vágy is útra kél.
Feléd mozdul a kéz,
feléd hajolnék.
Rólad dúdol a szél,
gyere, ölelj át,
vár a tiltott gyümölcs
a vén almafán.
Most kipirult az ég,
elcsitult a szél.
Szemedben furcsa fény már nem ragyog.
Ha néha bánt csend,
s nem érted, mit jelent,
megint a régi verset
olvasom.
A bőröd illatát,
a hangod bársonyát,
a verssorokban mindig meglelem.
A költő rímeit,
a tested ízeit
csokorba gyűjti
lázas képzelet.
Rólad dúdol a szél,
a vágy is útra kél.
Feléd mozdul a kéz,
feléd hajolnék.
Rólad dúdol a szél,
gyere, ölelj át,
vár a tiltott gyümölcs
a vén almafán. (2X)


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.