


| Előadó: | Bársony Attila |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Demjén Ferenc Bársony Attila |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Tőlem nem túl messze jársz, függönyök mögött,
Mit a hűvös sors feszít, emberek között...
Nincs ma, sem holnap
Merre vagy, hol vagy...?
Minden ember így bolyong,
Nincs se hang, se kép
Részeg álmom súgja csak, menni kell feléd...
Nem tudom, hol vagy
Jön-e a holnap és addig hogy legyen...?
Hamis álmok közt élek, ébressz fel kérlek
Tudd meg, hogy merre találsz...!
Ahogy ébren is látlak, úgy kapok szárnyat,
S velem az égbe szállsz,
Ha te vársz rám, ugye vársz rám...!
Mi jön még, amíg meg nem szánsz...?!
Labirintban téved el, kit sorsa erre szánt
Mint a mágnes, vonz a vágy, hogy hol találok rád...?
Nem lehetsz távol, kereslek bárhol, s majd egyszer
érkezem...
Hamis álmok közt élek, ébressz fel kérlek
Érezd, hogy merre találsz...!
Ahogy ébren is látlak, úgy kapok szárnyat,
S velem az égbe szállsz,
S majd szállunk, ha vársz te is rám...


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha