


| Előadó: | Kovács Kati |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Kovács Kati |
|
Robert Palmer |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Synth-pop |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

Johnny nemrég suliba járt,
és este korán már ágyba volt.
Szigorúan tejet ivott,
s még lányok után se járt.
Gondja sose volt,
a seregben csak kóborolt.
Johnny ma egy igazi srác,
céltudatos, s nem álmodó.
Néha mégis bizonytalan,
egy igazi volna jó.
Hol van az a lány?
Hisz van egy szabad délután.
Mary nagyon egyedül élt,
és Johnny épp jókor érkezett.
A második emeleten
bolondul szép lett a csend.
Johnny pedig jött,
szaladt minden délután.
Mary nagyon-nagyon örült,
és boldogabb volt, mint bármikor.
Johnny-n kívül
éveken át senki se számított.
Közös volt a szép,
közös volt a rossz, a jó.
Ma Johnny külön utakon jár,
vissza se néz, úgy rohan tovább.
Nem áll meg a másodikon
sohase délután.
Mary ma is vár,
mert haragudni képtelen.
Johnny pedig kerüli őt,
mert szeretni mást is megtanult.
Nem érdekli soha a múlt,
ma szalad egy új után.
Hol van az a lány?
Elfújta a szél talán?
Most is vár, vár, vár…
A lány…



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter