Előadó: | Cross Borns |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Somlói Ferenc Nagy Károly Jankó Gergely Preilné Patvaros Mária Szrogh Attila Veszelovszki Máté |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Gandalf:
Mutasd arcod, nagy kút, hegymélyi bánya,
Csendes termek dicső-holt királya!
Emeld fejed, könnyeket hullass arcodon!
Jó barát vár szavamra, odakinn a falakon.
Gimli:
Mély tárnák sötétjében ritka vendég a fény.
Éppen csak megérint, amíg egy fáklya lángja ég.
Gimli és a nagy kórus:
Én korsóm emelem a sötétlő termekre!
Ürítsük kupánkat az elveszett lelkekre!
Járják útjuk ősi lehelet nyomán,
Legyen számukra nyughely az örök félhomály!
Balrog:
Ébred a Tűz, ébred a Szenny,
Ébred az Iszonyat, ébred a Félelem.
Gimli és a nagy kórus:
Járják útjuk ősi lehelet nyomán,
Legyen számukra nyughely az örök félhomály!
Gandalf:
Fussatok, bolondok, a végzet hírével!
A szörny most ébred, pallost emel!
Mélybe zuhan a tudás, leomlik a híd,
Mordor szörnye a halálba hív!
Aragorn:
Induljunk, Frodó, megfakult a nap!
Nem hozza vissza Őt a könny s az akarat.
Induljunk, Frodó, messze még a cél!
Nem állít meg semmi, hisz van még remény!
Csavargónak áll a szél is
Augusztus 1-jén érkezett a Boyongó “Csavargó” című dala, amely a feltörekvő zenekar második stúdiómunkájának első darabja. A zenekar először tavaly vonult stúdióba, akkor három dalt rögzítettek, melyek a Láthatáron kislemezükön meg is jelentek. A Csavargót a Pannónia Studióban rögzítették Makay András producerrel együttműködve.
A dalhoz videoklip is készült, melyet a zenekar 2025-ös nyári, saját szervezésű utcazene turnéján rögzített. A klip nem csak koncertfelvételeket tartalmaz, hanem az utazások során átélt élményeket is megmutatja - ezek együtt adják a csavargó-életérzést, amely a zenekar működését is meghatározza. A vizuális anyag elkészítésében a zenekar tagjain, barátain kívül Kántor Dénes operatőr, valamint Varga Zétény vágó működött közre.
A stúdiómunka nagyon gördülékenyen zajlott
Most szintén 3 dal került rögzítésre, melyeket egyesével single-ként fogják megjelentetni. A tervek szerint mindegyikhez fog klip is készülni. Az eddigiekhez hasonlóan zeneileg is kísérletező magatartást láthatjuk majd a képi világban is visszaköszönni. Az első számhoz a zenekarra jellemző csináld magad-hozzáállással készült a videó.
A nyári kalandozás során megragadtak egy 360 kamerát, és dokumentálták a fél országot behálózó utazást. Ennek pillanatképei adták az alapanyagot, amiből aztán megszületett a klip.
A Csavargó már az egyik legnagyobb közönségkedvenc a rajongók között
A dal jól összefoglalja azt, amit a zenekar sokszor feldolgoz, megjelenít.
Az útkeresést a világban, a problémákkal való megküzdést, a kiszolgáltatottságot. Viszont a refrénben itt is visszaköszön az elfogadás, a kitartás, és legfőképp a szabadság.
Ezzel a mozgalmassággal igyekeznek bemutatni azt a sokszor bonyolult, összetett, hangulati, zenei és érzésvilágot, ami belengi a boyongó életformát. Ez is, mint több más dal, egy szál ukulelén született egy dombtetőn, de aztán új színeket, új erőt kapott a közösen létrehozott zenei háttértől, amiben Makay András producer is kivette a részét.
- Andris segítségével megtettük az első lépéseket, hogy a koncerteket belengő élő energia visszaköszönjön a felvételeken is - vallja a zenekar.
Ebben a dalban is megtalálható egy kis népzenei vonal, aminek a megbolondítása, megfűszerezése egy olyan eszköz, amihez a zenekar előszeretettel nyúl. Hát így született a Csavargó.
A zenekart még a nyáron, az Ördögkatlan fesztivál után, többek között a székesfehérvári Királyi Napok-on és a III. Szentgyörgyi Kőleves (részben saját szervezésű) fesztiválon is meg lehet találni. Remek alkalmak, hogy élőben is énekeljük, hogy: “Csavargónak áll a szél is…”
Fotók: Boyongó