dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Barackca: Kocsmadal

Barackca - Kocsmadal

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Barackca
Album: Keressük!
Szövegírók: Huszár János István
Zeneszerzők: Huszár János István
Huszár Krisztián Tamás
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 11666 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kocsmadal

Vár ránk a kocsma ürülnek a korsók
Csapra verünk ma minden sörös hordót
Nyílnak a kannák fogynak a literek
Úgy érzem egy kicsit már én is billegek

Refr.:

Egy kicsi punk ha részeg ha részeg
Hú de nagyon részeg egy kicsi punk

Egy kicsi punk ha részeg ha részeg
Hű de picsa részeg egy kicsi punk


Tíz órakor már tele van a kricsni
Nem lehet tisztán üdítőket inni
Nemsokára éjfélt üt az óra
Megfürdünk a sörben és a borban


Tíz kicsi punk ha részeg ha részeg
Hú de nagyon részeg tíz kicsi punk


Tíz kicsi punk ha részeg ha részeg
Hű de picsa részeg a tíz kicsi punk

Ha már nem bírunk a lábunkon megállni
Fejjel támaszkodva kezdünk pisálni
Négykézláb csúszunk ha bezárt a kocsma
Így jutunk el egy másik borozóba.


Száz kicsi punk ha részeg ha részeg
Hú de nagyon részeg a száz kicsi punk


Száz kicsi punk ha részeg ha részeg
Hú de picsa részeg a száz kicsi punk


Száz kicsi punk ha részeg ha részeg
Hú de nagyon részeg a száz kicsi punk


Egy kicsi punk ha részeg ha részeg
Hú de picsa részeg a száz kicsi punk


Egy kicsi punk ha részeg ha részeg
Hú de nagyon részeg a száz kicsi punk

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Újra Magyarországon az amerikai death metal banda – Obituary a Dürer Kertben

Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.


Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén

 

Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.




A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából


Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel. 


11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis 


megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.




A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.


A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.


A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.


A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar. 


Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás