


| Előadó: | A vörös malom (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Miklós Tibor |
|
Kocsák Tibor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Musical |
| Címkék: | Keressük! |

Dohog a tűz, lobog a láng,
előre tűz fiai, munkásság,
a szén és vas,
az anyag a mi szülőanyánk.
Dohog a tűz, lobog a láng,
mesterünk műve közös nagy munkánk,
a starthoz kész, várja már a bemutatást.
(Malacoda):
Maestro Dante adta a nevünket,
méltók lehetünk rá,
Munkásördögök, masinacsőszök,
munkánk tesz óriássá,
gépek büszke uraivá.
(Ördögök):
Dohog a tűz, lobog a láng,
korom és füst utat az égig szánt,
hirdetvén az ördög örök diadalát.
Szilajon zengjük hát társaim a munka dalát.
(Magister):
Technikusok, fűtők, rendben van-e minden?
(Ördögök):
Igenis mester, rendben mester.
(Magister):
Billentyű és lengettyű,
tolattyú és dugattyú?
(Ördögök):
Igenis mester, rendben mester.
(Magister):
Kelepek, telepek, szelepek?
Alapok, kalapok, falapok?
(Ördögök):
Igenis mester, rendben mester.
(Magister):
Simul, nyomul, mozdul, tolul, fordul minden?
(Ördögök):
Simul, nyomul, mozdul, tolul, fordul, mester.


Becca új dala, a „Fellegvár” Házasság első látásra műsor egyik legemlékezetesebb pillanatából született.
Megjelent az énekesnő, Becca legújabb dala, a Fellegvár, valamint a hozzá készült videóklip, amely különleges érzelmi lenyomata a Házasság első látásra című műsorban átélt időszakának.
A nézők még emlékezhetnek arra a jelenetre, amikor Becca és televíziós férje, Horváth Zsolt közösen zenét írnak, majd bemutatják a többi házas előtt a felvételt a finálé közeledtével – ennek a pillanatnak a gyümölcse most hivatalosan is debütált.
A Fellegvár a műsor forgatása alatt született, amikor a pár egy közös feladatként kapta, hogy írjanak együtt egy dalt, remélve, hogy a zene segít közelebb hozni őket egymáshoz.
„Nemrég mentem férjhez – első látásra – és abban bíztunk, hogy a közös alkotás segít megtalálni a közös hangot. Akik látták a műsort, tudják, hogy ez a történet nem egy happy enddel zárult. Emiatt
a dal sem lett vidám vagy bulis hangulatú – sokkal inkább egy lírai, balladás hangvételű szám, amiben végig ott vannak a magasságok és mélységek, amiket a műsor alatt átéltem”
– meséli Becca.
A felvétel egy korszak lezárása is egyben számára
Miközben nagyon személyes tükre annak az érzelmi utazásnak, amelyet a műsor hat hete alatt megélt. A dal szerzői Becca és volt férje, Horváth Zsolt, a végső zenei és produceri munkát pedig Adeno jegyzi.
Zeneileg a Fellegvár egy érzelmekre épülő, bensőséges világot hoz
A hangsúly a szövegen és az őszinte előadásmódon van: Becca szándékosan került minden túlzott díszítést, hogy az érzések magukért beszélhessenek.
A frissen megjelent videóklipben Becca a természet segítségével meséli el azokat az érzelmi állapotokat, amelyek végigkísérték a műsorban töltött időszakot.
„A természetes ösztön, a szeretet és a tisztelet vezérelt, ezért úgy döntöttem, hogy a négy elem – a föld, a víz, a levegő és a tűz – segítségével fejezem ki mindazt, amit átéltem” – mondja az énekesnő.
Fotók: Becca