


| Előadó: | Sajt |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Tran Thanh Diem Quynh |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Csiga biga, csiga biga, csiga biga mit csinálsz?
Csiga biga, gyere ki
ég a házad ide ki
kapsz tejet, vajat
holnapra is marad
Csiga, Biga, csiga biga gyere ki
refr:
Nem láttam szemed több napja
mért bújsz el csöndes házadba?
Ez a szám most csak is neked szól
Csiga biga tudom, haragszol
Csiga, Biga, csiga biga gyere ki
Csiga ne sírj, csiga ne sírj, csiga biga ne sírjál
Csiga ne sírj, hisz itt vagyok
mondd el nekem, hogy mi bántott
Letörlöm könnyeid
S adok egy puszit, ha ez segít
Csiga, Biga, csiga biga ne sírjál
refr
Csiga hol vagy? Csiga hol vagy? Csiga biga merre jársz?
Csiga biga, merre jársz?
Azt hittem, hogy rám vársz
Csak üres házadat hagytad itt
Én okoztam a könnyeid
Csiga, Biga, csiga biga, merre jársz?
Nem látom szemed többé már
Hagytam, hogy elmenj, milyen kár
Házadat felrakom a polcra
Csiga biga, újabb trófea
Csiga, Biga, nem emlékszem hogy ki voltál



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.