


| Előadó: | Wisdom |
|---|---|
| Album: | Wisdom EP |
| Megjelenés: | 2004 |
| Hossz: | 4:16 |
| Szövegírók: |
Molnár Máté (Road) |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Music Works |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

We live in an empty world
People're crying in their soul
Everything just seems as we made them for ourselves
Now our time is up
Fate is knocking on the door
He comes to go with us behind the black curtain
You'd better close the window
You'd better close the door
No-one hears your screaming out of fear
I am the final
I'm the mortal destiny
I am the cruel who takes away your souls
Few words we need to say
We had the chance to change our life
The task is not an easy one to find a better way
You'd better close the window
You'd better close the door
No-one hears your screaming out of fear
I am the final
I'm the mortal destiny
I am the cruel who takes away your souls


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.