


| Előadó: | 100 Folk Celsius |
|---|---|
| Album: | TV Maci |
| Megjelenés: | 1989 |
| Hossz: | 2:27 |
| Szövegírók: |
Heilig Gábor Kovács József László Littvay Imre Kocsándi Miklós Orbán József Mikes Attila |
|
Heilig Gábor Kovács József László Littvay Imre Kocsándi Miklós Orbán József Mikes Attila |
|
| Kiadó: | Hungaroton - Pepita |
| Stílus: | Country |
| Címkék: | bohókás, eleven, gyerek, vicces, vidám [+] |

Gyere, játszunk ország-város-t!
Nem leszel már lusta, álmos,
Írd fel hát, hogy ország, város,
Mögé pedig hegy, víz!
Nem kell ennél jobb kis kvíz!
Állat, növény híres ember!
Aki buta, az itt nem nyer!
Írd fel hát, hogy híres ember!
Mögé pedig fiú, lány.
A kezdőbetű még talány.
Az ábécét mondd magadban,
Gondolatban, még gyorsabban…
ÁLLJ!
Így a P-t kapod,
P betűvel mondhatod!
Peru, Prága, Pilis, Pó,
Pulyka, Pálma, Picasso,
Patrícia, Pantadeon;
P betűvel egész halom!
Az ábécét mondd magadban,
Gondolatban, még gyorsabban…
ÁLLJ!
Így a J-t kapod,
J betűvel mondhatod!
Japán, Jéna, Jósvafő,
Jangce, Judit, és Jenő,
Jávorszarvas, Jegenye;
Híres ember: kellene…
Az ábécét mondd magadban,
Gondolatban, még gyorsabban…
ÁLLJ!
Így az M-et kapod,
M betűvel mondhatod!
Magyarország, Miskolc, Mátra,
Mississippi, Matyi, Márta,
Makákó, meg Mandula;
Híres ember: Moldova!
Az ábécét mondd magadban,
Gondolatban, még gyorsabban,
ÁLLJ!
Így a B-t kapod,
B betűvel mondhatod!
Bulgária, Bécs, Bakony,
Betti, Béla, Balaton,
Búbosbanka és Borsó;
Nagy vezérünk: Bem apó!
Az ábécét mondd magadban,
Gondolatban, még gyorsabban,
ÁLLJ!
Így az X-et kapod,
X betűvel mondhatod!
Xikláshegység, Xegfű, Xamos,
Xomália, Xófia, Xangtusz,
Xavér, Xénia;
X-szel kellett xólnia…



A zenekar Rise Of The Roach turnéja folyatásaként június 9-én a Budapest Parkba is elhozza slágereit. A Papa Roach előzenekara ráadásul a Trivium lesz, így garantált az ütős este.
Noha a bandának számos slágere született három évtizedes pályafutása során, az biztos, hogyha meghalljuk a Papa Roach nevét reflexként visszhangzik a fülünkben a Last Resort kezdő sora.
A kétszeres Grammy-jelölt, platina lemezes Papa Roach a hard rock zene egyik nagyágyúja
A zenekar 2020-ben ünnepelte ikonikus lemeze, az INFEST 20. évfordulóját, de sosem merültek el a nosztalgiában és mindig képesek voltak újat mutatni. A csapat eddig 10 stúdióalbumot adott ki, legutóbbi anyaguk Ego Trip címen jelent meg saját kiadójuknál, a New Noize Recordsnál.
Az Ego Trip megjelenése óta több mint 360 millió lejátszást gyűjtött világszerte, rajta négy listavezető kislemezzel, köztük a Leave a Light On (Talk Away the Dark) című dallal, amely a banda legnagyobb slágere lett az elmúlt évtizedben.
A zenekar egyébként sem áll rosszul slágerek terén: összesen 26 daluk került be a top 10-be és 12 első helyezéssel büszkélkedhetnek. A zenekar mára a kezdetektől fogva fontosnak tartotta, hogy felhívja a figyelmet a mentális egészségre, ennek lenyomata a Last Resort is.
A Papa Roach legutóbb idén nyáron, a Szigeten adott emlékezetes koncertet. Most pedig hat évvel aréna-showjuk után ismét önálló bulival érkeznek Budapestre.
Előttük a Trivium játszik, akik 2023-ban jártak utoljára hazánkban
A zenekar az elmúlt két évtizedben sikerrel találta meg azt, a szinte varázslatos egyensúlyt, amely a magával ragadó dallamos metal, az extrém metal kiszámíthatatlansága, a black metal és a rock’n’roll között bújik meg.
Fotó: Trivium/Live Nation Magyarországg
A koncertre elsőként a regisztrált Live Nation tagok válthatnak jegyet december 4-én, 10 órától, míg a teljes körű jegyértékesítés december 5-én, 10 órakor indul.
Kiemelt kép: Papa Roach/Live Nation Magyarország