


| Előadó: | Zámbó Jimmy |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

És most, a számadást, egy életről, én megcsinálnám,
itt áll, egy dalra kész, bátor zenész,
egy kósza bálvány,
100 dal, 100 aranyát elszórtam én egy élet árán, hát higgy,
szólok én majd,
Szent Péter vár rám.
100 fény és vakremény, csodát ígér,
oly csábítóan,
nem jár, se cím se rang, csak tiszta hang
az ének szóban, hol szív, és szenvedély,
égig szállt fel, a magas cé
a taps, oly jól esett, a dalom végén
sajnálom én, volt pár hibám,
sok fény után,
vak félhomály, de szolt egy hang
mint estharang, játssz csak tovább,
a régi dalt, míg meg ne állj, repülj soká, az álmok útján.
És jött, 2 gyermekem, drágább nekem,
mint tiszta gyémánt, 1 srác oly büszke rám,
a kisebbik, hasonlít én rám,
vár rám, 1 drága lány, őrangyal ő, és nem hagy árván.
hát így ,szolok ha majd, Szent Péter vár rám.
mit tennék én, ha újból én, épp úgy mint rég,
újra kezdeném, sok tréfa vár, még óra szál csak külön és,
magamnak tán, egy fájó dal, egyszer majd, Szent Péter vár rám.



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos