Előadó: | Zuhatag |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kovács Szabolcs Hornyák József Vásárhelyi Péter |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Itt van valami végre , ami életre kelt,
Sokkal jobb lett, mint ahogy vártam.
Tudod, ez a világ téged is félre nevelt,
Mégis egyből a szívedbe zártad.
De azért azt tudnod kell, hogy
Megvan a maga keresztje mindenkinek,
Az enyém is nyomja a vállam.
Szívesen átadnám, olyan mindegy kinek,
Biztos vannak erősebbek is nálam.
Pedig nem az erő a lényeg,
Ha az igazad véded,
Nem azon van a hangsúly,
Értik-e a zenédet.
Minek a szentlélek,
Hogyha nyomorult ez az élet,
Nem a bíró a fontos,
Hanem az ítélet.
Itt van valami végre , ami életre kelt,
Ez a világ téged is félre nevelt,
Megvan a maga keresztje mindenkinek,
Szívesen átadnám, olyan mindegy kinek,
Nem az erő a lényeg,
Ha az igazad véded,
Nem azon van a hangsúly,
Értik-e a zenédet.
Minek a szentlélek,
Hogyha nyomorult ez az élet,
Nem a bíró a fontos,
Hanem az ítélet.
Nem az erő a lényeg...
Ha az igazad véded...
Nem az erő a lényeg!
Nem
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik