


| Előadó: | Iszonyat |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Boldog gyermeknek szültek a világra, hogy késõbb mi lesz, azt a fene se’ látja
Nem kérdezték ki vagy, honnan jöttél, belöktek a sorba, ez van gyerek, tessék!
Korlátoztak, kaptál sokat szépen, kezdõdött a sulival, nem is volt ez régen,
Más voltál, mint a többi normál gyerek, de kezedben a papír, és elõtted az élet!
Ref.: Hogy mi ebben a jó: mégis embernek érzed magad!
Te vagy az az ember, aki árral szemben halad.
Aztán ráébredsz majd lassan, szépen te is gyorsan, hogy rohadt ez az egész, nem jó, ahogy így van,
Elveszik a tudásod, a munkád szinte ingyért, gürizhetsz a melóban nevetséges bérért!
Mert érted a miértet, és átlátod a dolgot, hiszed és teszed, a változást, a harcot,
Megõszül a hajad, barázdás lesz arcod, eltemetnek végül, mert ez lett a te sorsod…
Ref.: Hogy mi ebben a jó: mégis embernek érzed magad!
Te vagy az az ember, aki árral szemben halad.
Egy dal arról, hogy az ember egész élete során tanul, tanítják, de ráébred, hogy nem feltétlenül jó az, amit elé raknak, leszuri az általa fontosnak tartott dolgokat és megpróbálja saját életét saját értékrendje szerint élni, amiért a „normális” világban folytonosan árral szemben tud csak haladni.



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos