Előadó: | Filmzenék |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Olyan messze még az ellenséges horda,
Úgy kóválygunk már, mint egy marhacsorda
Ha a lábunk ég, az izmunk fáj,
És csontunk szikrát hány,
Képzelj csak el, egy szép és kacér lányt,
Hö? Jól hallottad, egy szép és kacér lányt.
Az arca sápadt, mint a hold, a csókja, mint a méz
Az kell kit vonz egy erős kar, és egy sebhely megigéz
Kit érdekel hogy szép és víg vagy vén és kókadt,
A fontos, az, hogy főzzön jókat, marhát, disznót, csirkét.
Akin muszkli nincs az, szép szavakkal hódít,
De egy fényes páncél minden nőt elbódít.
Hogyha megkérdek száz harcos hőst,azt vallja mindahány:
Mi kell nekünk? Egy szép és kacér lány.
A párom mélyen tisztel majd, és nagyra értékel,
Ó, és saját véleménye van, és rám szól, hogyha kell
Pár cifra bóknak, hősi csóknak mind bedőlnek,
Ez a szép elmélet gyakran dől meg.
Sok a bájos hölgy ki, szívét nékem adta,
Ilyen tisztes hölgyből egy van csak,az anyja.
Téged otthon vár a sok szép nő, csak győzzd számolni hány.
Mi kell nekünk? Egy szép és kacér lány,
Elkelne itt egy szép és kacér lány,
Egy szép és kacér…
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes