Előadó: | Back II Black |
---|---|
Album: | Örökké akarok élni |
Megjelenés: | 2001 |
Hossz: | 3:20 |
Szövegírók: |
Valla Attila Erdélyi András |
Csejtei Tamás Erdélyi András |
|
Kiadó: | Magneoton |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Úgy jó, ahogy érzed, csak a szíved hall tisztán
Ha bejön ez a zene, ide tartozol
Fent vagy a listán
Hát válassz, most kell a válasz
Nézd, ha bepörög a tömeg, velem énekel
Ma semmi más nem kell
Tedd le minden gondod
És könnyű szívvel szállj
Tedd le minden gondod
Többé ne várj
Édes minden pillanat, ha el nem rontanád
Miért ne lennél boldog
Csak élni kell az életen át
Nánénáné Náné Noo
Nánénáné Náné Noo
Úgy jó, ahogy érzed, hisz a szíved jól diktál
Ha szerelembe keveredsz a funkyval
Visszaút nincs már
Hát válassz, most kell a válasz
Nézd, ha bepörög a lemez és ha érdekel
A hold is táncot jár
Nánénáné Náné Noo
Nánénáné Náné Noo
Égig ér a hangunk
Ezt fent is hallgatják
Égig ér a hangunk
És még tovább
Érezz minden dallamot
És halld meg mit mesél
Égig ér a hangod
Csak énekelj, így baj sosem ér
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik