Előadó: | Back II Black |
---|---|
Album: | Szerelembomba |
Megjelenés: | 1998 |
Hossz: | 4:19 |
Szövegírók: |
Csejtei Tamás Erdélyi András |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Sony Music Entertainment Magyarország Kft. |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Mióta megszülettem, két csillag kísér
Az egyik fogva tart, míg a másik szépeket ígér
Néha döntenem kell, hogy mi az, ami többet ér
Nehéz a választás, könnyek nélkül nem lehet
Valaki mindig többet kér
Úgy ölelj, holnap már lehet, hogy nem leszek veled
Úgy ölelj, hogy nem tudom még, hogy mit mondjak neked
Úgy szeress, hogy hagyd meg nekem a választást
Úgy szeress, engedd, hogy néha lássak mást
Két csillag vezet
Egyik fogja majd a kezedet
És magához szorítva suttogja a nevedet
A másik addig tudod szabadon lebeg
Száguld és repül velem, ameddig csak lehet
Fáj ez nekem, tudod, döntenem kell
És ez is én vagyok, de neked ismerned kell
Hogy a harcomat könnyebbé tedd, szeress nagyon
És amikor repülni akarok, majd engedj szabadon
Engedd, hogy lássak
Engem mindig csodák várnak
Engedd, hogy éljek
Hogy vitorlát bontsak a szélnek
Úgy ölelj, holnap már lehet, hogy nem leszek veled
Úgy ölelj, hogy nem tudom még, hogy mit mondjak neked
Úgy szeress, hogy hagyd meg nekem a választást
Úgy szeress, engedd, hogy néha lássak mást
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes