dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Blues Company: Motoros Blues

Blues Company - Motoros Blues

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Blues Company
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 11963 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Motoros Blues

A kipufogóm durrog, mikor nyomom a gázt,
Mikor kipörög a kerék, kapaszkodj babám,
Nehogy lees, mert elszakad a szép ruhád

Ha szakad az eső, az se nagy baj,
Minden út széli kocsmánál megállunk hamar,
Ha úgy érzed hogy szédülsz, kapaszkod babám
Ó nehogy lees, mert elszakad a szép ruhád,

Nedves az út, a bakancs csurom víz
Nem törődök vele, a viszki majd segít
Pörögnek a kerekek, vadul fúj a szél

Nem húzom az időt, csak nyomom a gázt
Ne törődjél vele, kapaszkodj babám,
Nehogy lees, mert elszakad a szép ruhád

óó nehogy lees, mert elszaakd a szép ruhád,
óó igen, nehogy lees, kapaszkodj babám

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Mozart Planet: 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest

Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig

 

A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.


A koncertek helyszínei

 

A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.

 

A koncertsorozat célja


A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.

 

- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani. 


Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.


A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.

 

- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a főzeneigazgató.


Videó itt.

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás