dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Heaven Street Seven: Szörnyű gyerek

Heaven Street Seven - Szörnyű gyerek

off off off off off
Tudom, hogy szeretsz titokban
Előadó: Heaven Street Seven
Album: Tudom, hogy szeretsz titokban
Megjelenés: 2006
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Orbán Gyula
Szűcs Krisztián
Szűcs B. Krisztian
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Warner-Magneoton
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 16446 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szörnyű gyerek

Szeretek én mindent,
ami nem akar közel jönni hozzám,
csak úgy néz messziről,
és én is nézem, amíg ideér,
és abban a percben kezdődik el az,
amitől félek, és félsz
Kavicsok a parton,
felveszed és eldobod, amit érsz

Megbüntet az ég még rossz kisgyerek,
nem tudom, hogy mit csináljak veled,
nem bottal ver az Úr, te szörnyű gyerek,
nem tudom, hogy mit csináljak veled,
nem tudom, hogy mit csináljak

Becsukom a szívem, ha közel a baj,
úriember vagyok, ha kell, ha nem,
kinyílnak a bicskák,
de kristálytiszta a szemem,
és amikor szólnék, hogy jön a vész,
késő már, a bestia ugrásra kész
Kavicsok a parton, felveszed és eldobod, amit érsz

Megbüntet az ég még rossz kisgyerek,
nem tudom, hogy mit csináljak veled,
nem bottal ver az Úr, te szörnyű gyerek,
nem tudom, hogy mit csináljak veled,
nem tudom, hogy mit csináljak, vigyázz hova lépsz

Nem tudok lelassítani,
kő kövön nem marad,
száguldva távoli fények felé,
aki szelet vet, vihart arat

Megbüntet az ég még rossz kisgyerek,
nem tudom, hogy mit csináljak veled,
nem bottal ver az Úr, te szörnyű gyerek,
nem tudom, hogy mit csináljak veled,
Megbüntet az ég még rossz kisgyerek,
nem tudom, hogy mit csináljak veled,
Nem bottal ver az Úr, te szörnyű gyerek,
vigyázz, hova lépsz, nagyon vigyázz

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Pál Utcai Fiúk az Akváriumban: a zenekar a komfortzónán belül maradt, a hangzás kényelmetlen volt

A PUF túl az ezer-ötszázadik koncerten még mindig arra vágyik, hogy minél többször tudjon találkozni a közönségével.

 

 

Az Akvárium Klubban 2025. november 8-án koncertezett a Pál Utcai Fiúk. A PUF közönsége nagyrészt abból a korosztályból áll, amely a fénykorban is hűségesen követte a csapatot. Ez pedig a fővárosi koncert hangulatán is érzékelhető volt: különösebb tombolás nélküli, klasszikus buli-hangulat jellemezte az estét.

 

– A nyolcvanas években alakult Pál Utcai Fiúk Magyarország egyik legrégebben játszó alternatív rock zenekara. A csapat garázs-zenekarként, autodidakta módon kezdte el a zenélést, majd a rendszerváltás után már rendszeresen turnézott és sorban adta ki lemezeit. Népszerűségét többek között annak is köszönheti, hogy megalakulása óta folyamatosan koncertezik – szólt a beharangozó.

 

Pál Utcai Fiúk-dalszövegek itt.

 

A zenekar által tervezett nyolc órai kezdés úgy volt fél kilenc, ahogyan az az eseményben feltüntetésre került. Így már nem is tűnt annyira gigahosszúnak a koncert, ahogyan azt előzetesen ígértek, hiszen a másfél órás koncert átlagosnak számít.

 

A kényelmes dallista nem jelentett meglepetést, de nem is okozott csalódást

 

Leskovics Gábor ezt az estét is a tőle megszokott energiával vezetett végig. Leszámítva az új vagy kevésbé koncertfavorit dalokat, amelyeket nem vagy alig ismert a közönség. Lecsó az ilyen nóták végén köszönte, hogy meghallgattuk – ezt eléggé közönyösen tette és talán emiatt némiképp kiábrándítóan is hatott.

 

Félek, Jégkirálynő, Balatonszepezd, Szerelemharc, Milyen állat, Utolsó év, Nincs menedék, Hajsza, Csak úgy csinál, Nehéz idők, A bál – a legnagyobb kedvencek egy része tehát maradt el. 

 

Torz és fülsértő hangzás rontott a koncert élvezeti értékén

 

Az sem volt felemelő, hogy közel a teljes koncert alatt problémák voltak a hangzással. Talán rossz helyen álltunk, de az a sok ember körülöttünk, aki szintén többször is befogta a fülét, hogy tompítsa a fülsiketítő torzulást, nem tévedhetett ekkorát. Érdemes lett volna meghallgatni egy hangosítónak kívülről – és nem csak a hangpultból a koncertet. Sokat rontott az este élvezeti értékén a rossz hangzás – és ehhez nem kellett vájtfülűnek lenni.

 

A családos anyuka talán önnön fiatalságát kereste a Pál Utcai Fiúk koncertjén

 

A dallista nem hozott meglepetéseket. Ahogyan a zenei szleng mondja: korrektül letolták a bulit. Érdekesebb volt ennél a közönség összetétele. Nagyrészt abból a korosztályból állt, amely a zenekar fénykorában, a kilencvenes és kétezres években volt kamasz vagy fiatal felnőtt. És aki most már családosként éli újra fiatalságát. Így volt ezzel az előttem álló anyuka is (jegygyűrű), aki kissé már kapatos állapotban vonaglott és láthatóan igyekezett megtalálni fiatalkori énjét, s lelke mélyén azt a mámoros érzést, amelyet a húszas éveiben érzett a PUF koncertjén.

 

 

 

Fotó: Pál Utcai Fiúk FacebookAkvárium Klub

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás