dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Anna Karenina (musical): Verseny előtt

Anna Karenina (musical) - Verseny előtt

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Anna Karenina (musical)
Album: Keressük!
Szövegírók: Miklós Tibor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5444 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Verseny előtt

Vronszkij:
De gyönyörű reggel,
ragyogóbb kedvem sose volt!
Hogy közel a verseny...
Oh, hello, what's up Cord?

Cord:
Ez a ló, my Lord, gyors és wonderful!
Ön nem lehet, csak first,
but the árok - please, careful!
Easy and cool!
Ketten:
Nincs még ló, oly pretty and beautiful,
egy first class lady ő!
Egy jó start, aztán bárhogy is alakul,
a hajrában nyerő!
Jasvin:
Azt mondják, ki a kártyán veszt,
mennyekbe viszi egy nő...
A megmaradt pénzem
hát Frufrura teszem - csak győzz!
Alexandr:
Ez neked szól, testvér,
a verseny után lesz mit olvasnod...
Szegény anyánkat egészen beteggé teszi a kis kalandod...
Vronszkij:
Ó, bátyám, hagyd!
Már a hang is sért!
Se anyánktól, se tőled
nem kértem véleményt!
Alexandr:
Jó, jó, elég!
Sztyiva:
Vronszkij, te szédült, te szívtipró,
hogy eltűntél Moszkvából!
Ha látnád Annát, mondd, hogy megjöttem,
itt nyüzsgök valahol.
Együtt:
Győzni fogsz, pajtás, ha rajzunk áll!
Majd hallod, a hajrá hogy zúg!
Menj, és a rajtig bátorítsd Frufrut!
Vronszkij:
Anna - hát itt vagy végre!
Féltem, hogy nem is jössz el már!
Anna:
Fél perc, és máris futok,
a férjem és Betsy már vár.
Vronszkij:
Sápadt vagy, mi van veled?
Jéghideg a kezed. Mondd, mi bánt?
Anna:
Egy koldust látsz, egy éhezőt,
kinek enni adtak, s úgy jár-kel,
hogy övé már a legszebb kincs,
a boldogság!
Vronszkij:
Mondd hát! Hisz látom, sírsz!
Anna, kérlek, mondd, mi bánt?
Mondd el!...
Anna:
Haragszol majd rám, kedves...
El kell mondanom... tudnod kell...
Gyerekünk lesz...
Vronszkij:
...Gyermekünk lesz! Ó, mondd,
mondd százezerszer még!
Anna:
A kettőnké! A miénk!

Vronszkij:
Drágám, köszönöm!
Mondd, mit tegyünk?
Anna:
Ha elfogadsz...
Vronszkij:
Teljes szívvel...
Anna:
Ha el nem hagysz...
Vronszkij:
Édes mindenem...
Anna:
Ha megvédesz majd...
Vronszkij:
Ha kell, a világgal szemben!
Anna:
Szerelmem...
Vronszkij:
Hol van még nagyobb erő,
tisztább remény, mint kettőnké?
Ma győznöm kell! Győzni hármunkért!
Anna:
Féltelek... drágám, féltelek...
nagyon vigyázz!...
Lelkem koldus volt, örök éhező...
...most gazdagabb bárkinél!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Könnyek a vízben címmel jótékonysági koncertet tartanak az árvíz sújtotta székelyföldi családok megsegítésére

SZEPTEMBERRE HALASZTJÁK AZ ESEMÉNYT

Könnyek a vízben címmel mintegy harminc népszerű hazai előadó összefogásával jótékonysági koncertet hirdettek július 6-ára a Puskás Szoborparkba az árvíz sújtotta székelyföldi családok megsegítésére.

 

Az eseményt a hétfőig tartó másodfokú hőségriasztás miatt szeptemberre halasztják - jelentette be a Szerencsejáték Zrt. szóvivője csütörtökön Budapesten.


A vasárnapra várható közel 40 fokos hőség miatt döntöttek a szervezők a koncert elhalasztásáról



Budapest, 2025. június 1. Nyerges Attila, az Ismerős arcok zenekar énekese (k) a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadásán az A38 Hajón 2025. június 1-jén. Az év koncertje díjat az Ismerős Arcok kapta a Nemzeti összetartozás napja alkalmából Torockón rendezett jubileumi Duna Napokon adott koncertjükért. Balról Nagy Feró énekes, a Beatrice frontembere. MTI/Bruzák Noémi


A Könnyek a vízben segélykoncert várhatóan szeptemberben második felében lesz


Panulin Ildikó ismertetése szerint a döntést megelőzően mérlegelték a megtartással és a halasztással járó kockázatokat. Figyelembe vették, hogy a mintegy 30 fellépőt felölelő zenei program legalább 8 órás lett volna, valamint azt is, hogy a hatóságok ilyen hőségben nem javasolják tömegrendezvények megtartását.


- A Könnyek a vízben segélykoncert várhatóan szeptemberben második felében lesz, a pontos időpontról később adnak tájékoztatást - mondta a szóvivő.


A rendezvényhez kapcsolódó adományozó akció tovább folytatódik


Ennek részeként a Szerencsejáték Zrt. azonnali 100 millió forintos támogatást nyújt az Ökumenikus Segélyszervezet közreműködésével a székelyföldi árvízkárosultak megsegítésére.


Az eddig megvásárolt támogató jegyeket vissza lehet váltani, de a későbbi időpontban is fel lehet azokat használni, ennek részleteiről a jegyértékesítő Eventim küld majd tájékoztatást az érintetteknek.


A segélyszervezet munkatársai jelenleg is ott vannak az árvíz sújtotta helyszínen


Az eddig beérkezett adományok segítségével a helyreállítási munkálatokat már elkezdték. A segítségnyújtás első szakaszában élelmiszert és higiéniai eszközöket nyújtottak a károsultaknak. 


Nemrég zárult le a második szakasz, amikor a leginkább érintett Nagyborosnyó településen mintegy 150 háztartás kapott építőutalványokat, valamint építőanyagokat. Emellett Parajdon 500 ezer forint szolidaritási támogatást nyújtottak egyenként mintegy 200 családnak, akik közvetlenül a bányában dolgoztak.


A parajdi segélyprogram hosszú távon folytatódik


Egy pénzalapot hoznak létre a közben érkező adományokból, és az év későbbi szakaszaiban fognak dönteni arról, hogy miként tudnak a legnagyobb segítséget nyújtani azoknak a családoknak, amelyek tagjai a bányában dolgoztak, és az árvíz miatt veszélybe került a megélhetésük.


 

Július végéig a segélyszervezet 1353-as adományvonalán, illetve a segélyszervezet.hu oldalon lehet továbbra is célzottan támogatni az erdélyi segélyprogramot.


A segélykoncert a Máté Péter-díjas Ismerős Arcok zenekar kezdeményezésére


Az Ökumenikus Segélyszervezet közreműködésével és a Szerencsejáték Zrt. támogatásával valósul meg.

 

- Parajd tragédiája minden magyart megérint, ezért kell egy emberként összefogni és segíteni azokat, akik a katasztrófában elvesztették a megélhetésüket és a jövőjüket. "Az összefogással a pénzadomány mellett az a célunk, hogy az érintettek visszakaphassák a reményt, hogy ismét lesz otthonuk és munkájuk


- mondta Nyerges Attila, az Ismerős Arcok zenekar frontembere.

 

A kezdeményezéshez mintegy harminc magyar előadó csatlakozott


Különböző generációk, műfajok, stílusok képviselői lépnek majd színpadra július elején a Puskás Szoborparkban. A jó ügy mellé többek között olyan fellépők álltak, mint a Magna Cum Laude, Curtis, Radics Gigi, a Hooligans, az Edda Művek, a Csík zenekar, Veréb Tamás, a Budapest Ragtime Band, a P. Mobil, a Beatrice, a Kelemen Kabátban és még sokan mások.



Duna Napok Torockón

Torockó, 2025. május 30. Az Edda Művek koncertje a torockói Duna Napok kezdő napján, 2025. május 30-án. Idén 11. alkalommal rendezik meg a programsorozatot, amelynek fókuszában a néptánc, a népzene, a népi kultúra áll. MTI/Kiss Gábor


A koncertjegyek eladásából származó bevétel az árvíz sújtotta székelyföldi településeken - különösen Parajdon és a Háromszék régióban - élő, nehéz helyzetbe került családok megsegítését szolgálja. 



Összefogás Székelyföldért - A közmédia egész napos adománygyűjtő műsorfolyama a Székelyföldön bajbajutott magyarokért

Budapest, 2025. június 4. Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója a közmédia Összetartozunk - Összefogás Székelyföldért című egész napos adománygyűjtő műsorában az MTVA Kunigunda útjai stúdiójában 2025. június 4-én. A közmédia egész napos műsorfolyammal gyűjt adományt a Székelyföldön bajbajutott magyarok számára a Nemzeti Összetartozás Napján. MTI/Illyés Tibor


Az adományok gyűjtését és a rászorulókhoz való eljuttatását a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet végzi. Az Ökumenikus Segélyszervezet korábbi országos adománygyűjtésének köszönhetően a székelyföldi árvíz sújtotta károsultak részére az elmúlt időszakban több tonna segélyszállítmány érkezett.


Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója szerint most leginkább pénzadományra van szükség, mert így lehet leghatékonyabban segíteni a bajbajutott családokat az újrakezdésben.

 

"A legfontosabb most a cselekvő szolidaritás, hogy tettekben is kifejezzük együttérzésünket" - hangsúlyozta Gáncs Kristóf.

 

A kialakult helyzet enyhítésében a nemzeti lottótársaság is rész vállal és támogatóként áll a kezdeményezés mellé. A társaság a Puskás Szoborparkban több helyszínen értékesíti majd termékeit és az ebből befolyt teljes összeget Parajd és a többi árvíz sújtotta település megsegítésére fordítja.

 

- A nemzeti lottótársaság mindig is elkötelezett volt abban, hogy támogassa a nehéz helyzetbe került embereket. Az elmúlt években, évtizedekben számtalan alkalommal bizonyította ezt, legutóbb tavaly a dunai árvíz idején nyújtott kiemelt segítséget a rászorulóknak - hangsúlyozta Guller Zoltán, a vállalat elnök-vezérigazgatója.

 

- A Székelyföldön kialakult helyzet mindannyiunk számára szomorú. Biztos vagyok abban, hogy ennek az összefogásnak a révén új fejezet nyílhat az érintett települések lakóinak életében" - hangsúlyozta Guller Zoltán.

 

A július 6-án, vasárnap 14 órakor kezdődő nemzeti adománygyűjtő koncertre szóló jegyek megvásárolhatók az Eventim oldalán, és a helyszínen is elérhetők.

 

A május végén Székelyföldet érő esőzések miatt az egész régióban patakok és folyók léptek ki a medrükből, óriási károkat okozva. A természeti katasztrófa számos településen lakhatatlanná tette az ottélők otthonát, a kialakult helyzetben különösen érintettek Parajd és Nagyborosnyó lakói.


 

Borítókép: Parajd, 2025. június 18. A drónnal 2025. június 18-án készített felvételen a parajdi Só-szoros azon része, ahol betört a víz a parajdi sóbányába a múlt hónapban. A parajdi sóbányát május 6-án zárta le a katasztrófavédelem, miután a heves esőzések nyomán a Korond-patak vize betört a tárnákba. MTI/Kiss Gábor

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás