Előadó: | Pa-dö-dö |
---|---|
Album: | Egy kicsit bulizgatunk? |
Megjelenés: | 2001 |
Hossz: | 3:00 |
Szövegírók: |
Galla Miklós |
Galla Miklós |
|
Kiadó: | Pa-Dö-Dő Records |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
Én már amióta nagy vagyok
Szoktam fiúzgatni hú
Most is az ösztönömre hallgatok
Te jóképu aranyos fiú
Túl vagyok már a pubertáskoron
S te sem vagy egy szende szűz
Itt benn kavarog a hormonom
Ugye te is felhevülsz?
Gyorsan a testtel
Annyira tetszel
Sietve légy az enyém
A szád olyan édi
Jöjj ide bébi
Ne várjak tovább én
Tetszel nekem s a hangulatom kimondottan szexi
Az a jó, ha az egyik ember a másikat megfexi
Nékem az a filozófiám
Ha az ember már felnott
A konkrét akció a jó irány
Nem kell húzni az idot
Gyorsan a testtel
Annyira tetszel
Sietve légy az enyém
A szád olyan édi
Jöjj ide bébi
Ne várjak tovább én
Van itt a kert végében egy csuda jó kis bozót
Rendezzünk ivarérettségi találkozót
Nyári turnéjának egyetlen magyar állomásaként a tokaji Fesztiválkatlanban lép fel szombaton a The King's Singers, a Királyi randevú elnevezésű koncerthez Balázs János Kossuth- és Liszt-díjas zongoraművész is csatlakozik.
Fotó: Balázs János zongoraművész Facebook oldala
A koncert különlegessége, hogy a Kórusok éjszakája országos programsorozat részeként
a Nyíregyházi Cantemus Kórus is csatlakozik az eladáshoz és közösen éneklik majd el magyarul Kodály Zoltán Esti dal című kórusművét.
Az est folyamán pedig a megfelelő kategóriájú jegyet vásárlók borkóstolón is részt vehetnek.
A The King's Singers hangzásának állandóságát a a felállás közel állandó volta garantálja
A The King’s Singers 1968-ban alakult a cambridge-i King’s College-ben, amikor a diplomázott hallgatók egy alkalmi felállásban koncertet adtak a Queen Elizabeth Hallban.
A koncert olyan jól sikerült, hogy egy menedzser tanácsára együtt maradtak, a több mint 55 éves világkarrierjük azóta is töretlen. A formáció aranyszabálya, hogy ritkán cserélnek tagot és akkor is egyszerre csak egy személyt, mert ez biztosítja az együttes hangzásának állandóságát. Ma is az eredeti felállásnak megfelelő hangtípusok alkotják a formációt: egy tenor, két kontratenor, két bariton és egy basszus alkotja a társulatot.
Az együttes rendszeresen koncertezik a világ legnagyobb hangversenytermeiben, évente több mint száz koncertet adnak többek között a londoni Royal Albert Hallban.
Játszanak a Sydney-i Operaházban, a Pekingi Nemzeti Előadó-művészeti Központban és a New York-i Carnegie Hall koncerttermeiben. Magyarországon 1978-ban léptek fel először, Tokajban pedig 2007-ben koncerteztek a Fesztiválkatlannak otthont adó egykori Patkó-bányában.
Hallgass bele a The King's Singers-be itt.
Fotó: Tokaj Fesztiválkatlan
A hétvégén Tokajban bornapokat is rendeznek "Testközelben, élőben a borászokkal" szlogennel azért, hogy a látogatók közelről ismerhessék meg a város hangulatát és borászati hagyományait.
A borászatokban és pincészetekben koncertekre, gasztronómiai bemutatókra és kóstolókra várják a vendégeket. A Paulay Ede Színháznál található ingyenesen látogatható borudvarban pedig péntektől vasárnapig jazz koncertek és DJ-k szórakoztatják a vendégeket.
A rendezvény keretein belül adják át a polgármesterek borát is, aminek különlegességét az adja, hogy a szőlőt a világörökségi borvidék 27 településéről adják össze. A bor kereskedelmi forgalomban nem kapható, az kizárólag reprezentatív célokat szolgál.