dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Minisztár: Kacsatánc

Minisztár - Kacsatánc

off off off off off
Minisztár
Előadó: Minisztár
Album: Minisztár
Megjelenés: 2005
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Harsányi Béla
Vándor Kálmán
T. Rendall
Rendall Terry
Thomas Werner
Zeneszerzők: W. Thomas
Kiadó: SonyBMG
Stílus: electro-pop
Címkék: feldolgozás [+]
Miről szól a(z) 'Kacsatánc' dalszöveg ?
A dalban csiripelő madarak és kacsák életét és viselkedését ábrázolják. A madarak dalolnak, ágról-ágra ugranak, magokat csipegetnek és a csiripeléssel szerelmet vallanak. A refrénben a szép és csodálatos életet, valamint a zene és tánc fontosságát emelik ki. A második versszakban a kacsák irigykednek a madarakra, ők is járni akarják a táncot, szárnyukat próbálják és boldogan hápognak. A dal központi üzenete az élet örömeinek élvezete, a természet szeretete és a tánc iránti szenvedély.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 19, összesen 110264 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kacsatánc

Verse 1:

Csiripelő madarak, csiripelnek nagyokat,
Mondogatják egyre csak,
Csip-csip-csip.

Csiripelő madarak ágról-ágra ugranak,
Ismerjük a dalukat.
Csip-csip-csip.

Csiripelő madarak szeretik a magokat,
Csipegetve táncolnak,
Csip-csip-csip.

Csiripelő madarak szerelmet így vallanak:
Csip-csip-csip.

Refrén:

Ne búsulj, nézd, mily szép az élet,
Minden oly csodás.
Járjuk hát a táncot, zene kell hozzá
És semmi más.

Verse 2:

Irigykednek a kacsák,
Ők is járni akarják,
Falánk csőrük be nem áll.
Háp-háp-háp.

Jaj de könnyű ez a tánc,
Csináld, amit te is látsz,
Kacsamama dirigál:
Háp-háp-háp.

Kacsa-csacsa-kacsatánc.

Hápognak a kiskacsák,
Szárnyaikat próbálják,
Popójukat riszálják,
Háp-háp-háp.

Kacsafiú, kacsalány,
Nagyon boldog kacsapár.
Háp-háp-háp.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

„Ezt akarom csinálni”: két év után visszatér AKC Misi

Két év csend után újra dallal jelentkezik AKC Misi: a Haditerv klippel együtt érkezett.




A pihenés, az önfejlesztés és a háttérbe húzódás nem lassította, hanem megerősítette.

AKC Misi nevét 2019-től elég nehéz volt elkerülni.


A fiatal előadó szinte megállás nélkül adta ki dalait és koncertezett, ezt a sűrű időszakot aztán egy hosszabb szünet váltotta fel. 


„Az elmúlt két évem munkával és pihenéssel telt. Korábban nem igazán volt időm átgondolni, pontosan mit szeretnék kifejezni a zenémmel, merre szeretném vinni, ezért akartam szünetet tartani. Ez az időszak önfejlesztéssel, pihenéssel, munkával és sok zenéléssel telt” – mesélte AKC Misi.

 

A visszatérő dal nem véletlenül a Haditerv lett


„Valami olyasmit szerettem volna közölni, hogy visszatértem, és nem is nagyon akarok elmenni” – fogalmazott, és elárulta azt is, hogy a klip az elmúlt időszakot jeleníti meg. „Ezt a két évet hivatott bemutatni a videó. Igazából csak fogtunk egy kamerát, és egy-két jelenetet leszámítva azt mutattuk meg, mivel telnek a mindennapjaink.”



 

És hogy mi a haditerv a Haditerv után? „Szeretném, hogy minden szempontból jobb legyen a zeném, ezen fogok dolgozni. Sok mindent akarok még megmutatni magamból, és nagyon erős belső késztetést is érzek ehhez. A motivációm nem anyagi, sikerült függetlenné tenni magamat az elmúlt években, és talán emiatt is vagyok most nyugodtabb. Nem azért zenélek, hogy pénzt keressek, hanem mert ezt akarom csinálni” – árulta el Misi.

 

 Fotók: AKC Misi

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás