Előadó: | Filmzenék |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Deák Tamás |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Miú - mi újság ? Itt a cicuskád !
Nem, még nem alszom. Még ébren álmodozom.
Hogy-hogy miről ? Azt neked tudnod kell.
Hát persze, hogy vártam, hogy te hívj fel.
Azt, hogy itt vagy újra velem,
könnyebben képzelem így el.
Zöld szemed villog a sötétben,
a karmod visszahúzva egészen,
amíg a bajszod csiklandoz kellemesen
végig egy szót se szólsz, csak dorombolsz,
simogatsz szerelmesen.
Miú - mi újság ? Hív a cicuskád !
Mondd, hogy hiányzom, de ne így telefonon !
Hallod ugye, szívem mily vadul ver ?
No látod, hát mondd mikor ugorsz fel én hozzám,
hogyha reám hallgatsz, akkor még ma éjjel.
Zöld szemed villog a sötétben,
a farkad kunkorodik merészen,
amíg a bajszod csiklandoz kellemesen
végig egy szót se szólsz, csak dorombolsz,
simogatsz szerelmesen.
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János