Előadó: | Krisz Rudolf |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Hamza Zoltán Kreisz Rudolf |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Sohasem volt még selymesebb
Lágyabban takaró lelkemen
Mint amilyen Te vagy nekem
Maradj itt velem,a holnap újra hív
Mondd mit üzennek a csillagok
Mivel kényeztetnek a holnapok
Csatába hív-e majd a kísértés
Fűt új érzés ,ébred száz kérdés,Mesélj!
Egy porncelán baba vagy most is nekem
Selyempapír óvja csak a szíved
Ha nem fogod elég jól fáradt kezem
Szilánkokra törne veled mindenem
A szívem fojtja a torkomat
Elgyengít mindig az a gondolat
Hogy lesz majd perc,amikor nem leszel
Ha tőlem elveszel,lesz-e mi visszahív
Vigyázzanak ránk az angyalok
Mécsesként égjenek a csillagok
Találj rám akkor is,ha gond lep el
karod majd átemel,mondd,hogy ott leszel Velem!
Kis porcelán baba maradj meg Nekem
Selyempapír óvja csak a szíved
Ha nem fogo elég jól fáradt kezem
Szilánkokra törik veled mindenem!
Minden más csak árnyék már
A fény és a vágy az út hozzád!
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János