Előadó: | Szűcs Judith |
---|---|
Album: | Tudod, a tiéd vagyok |
Megjelenés: | 1985 |
Hossz: | 3:01 |
Szövegírók: |
Juhász Sándor Nagy Tibor Béla |
Nagy Tibor |
|
Kiadó: | Hungaroton - Pepita |
Stílus: | Táncdal |
Címkék: | Keressük! |
Volt egy cudar eső
Taxi persze sehol
Áztam a fodrász üzlet előtt
És telt-múlt csak az idő.
Egy srác egy belevaló
Mellém kanyarodott
Elröpített, majd nyoma veszett
A válasz mire való!
Micsoda nyár, de merész!
Olyan izgató volt ez az egész!
Hiába várom az esőt heteken át
Azóta sajnos tiszta az ég!
Tegnap végre esett
A fodrászom útba esett
Láttam, hogy mással elrobogott
Ez úgy el keserített!
Micsoda nyár, de merész!
Olyan izgató volt ez az egész!
Hiába várom az esőt heteken át
Azóta sajnos tiszta az ég!
Micsoda nyár, de merész!
Olyan izagó volt ez az egész!
Szakadthat tőlem az eső éveken át
Nálam úgyis tiszta az ég! 2x
Micsoda nyár. de merész! 4x
Október 23-26. között rendezik meg a CsabaParkban Magyarország egyik legnagyobb gasztrokulturális eseményét, a Csabai Kolbászfesztivált.
A fesztivál felvezetéseként október 9-én tartják a nemzetközi szárazkolbász-verseny zsűrizését a Csabai Rendezvénypajtában. A díjakat a fesztivál nyitónapján adják át.
Szárazkolbász-versenyre is lehetett jelentkezni
A szárazkolbász-versenyre mű- és természetes bélbe töltött szárazkolbásszal lehetett nevezni. Húsüzemek, magánszemélyek, kolbászt árusításra vagy saját fogyasztásra készítők egyaránt jelentkezhettek.
A csabai kolbász és a hagyományőrző programok kerülnek középpontba
Lesz disznóvágás-bemutató, kézműves vásár, mezőgazdasági kiállítás, és a családok számára is készülnek programokkal.
Minden generációt változatos gasztronómiai, kulturális és zenei programokkal várnak
A fesztivál nyitónapján, október 23-án a gyerekeké lesz a főszerep: óvodások és iskolások mérik össze tudásukat a kolbászkészítő versenyen. Pénteken a középiskolások és egyetemisták kolbászkészítő versenyével indul a nap.
A fesztivál csúcspontja a szombati nap, akkor rendezik a nemzetközi kolbászgyúró versenyt.
A vasárnap a családok és a hagyományok napja lesz
A cégek kolbászgyúró versenye mellett töltöttkáposzta-főző verseny és színes záróprogramok várják a közönséget. A gyermekeknek szól az Alma Együttes és a Kicsi Gesztenye Klub.
Zenei fellépők
A belépődíjas rendezvény fellépői között lesz a Csík Zenekar, a Bagossy Brothers Company, Beton.Hofi, a Bohemian Betyars, a Parno Graszt, a Gypo Circus Szirota Jenniferrel, a Follow The Flow, a Halott Pénz, Fásy Ádám és a Gypsy Kings, továbbá a NOX, DESH és Regán Lili. Nemzetközi fellépőként a Britain’s Got Talentből Taryn Charles-t is láthatja a közönség.
Fotók: Csabai Kolbászfesztivál Facebook