Előadó: | Koncz Zsuzsa |
---|---|
Album: | Volt egyszer egy lány |
Megjelenés: | 1969 |
Hossz: | 4:44 |
Szövegírók: |
Halmágyi Sándor |
Lovas Róbert |
|
Kiadó: | qualiton |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Így volt, ahogy most mondom
Emlékszem, nem volt oly rég
Mentünk csendesen együtt
És közénk állt sok semmiség
Szóltál és szóltam
Aztán elváltunk szótlan
Fájt, hogy nem köszöntél
Kellett már, hogy visszatérj
Végre, végre, végre itt vagy már velem
Úgy hiányzott néhány kedves szó
Látod, látod, mégsem bírtad nélkülem
S rájöttünk, hogy együtt mégis jó
Így van, ahogy most mondom
Felejtsük azt a vitát
Ülj le csendesen mellém
Nem jár itt más,senki sem lát
Ez jó így,ez élet
Együtt, amíg csak élek
Jó, hogy visszajöttél
Nevess rám és minden él
Végre, végre, végre, itt vagy már velem
Úgy hiányzott néhány kedves szó
Látod, látod, mégsem bírtad nélkülem
S rájöttünk, hogy együtt mégis jó
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik