


| Előadó: | Wall Street |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Kitakar a szerelem, Én nem fázom tőle,
Csak érjen hozzám a kedvesem bőre,
Egyszer élünk, sokat mondok, ha kétszer,
Na gyerünk, ugorjunk fejest a mélybe
Itt nem beszélni, de tenni kell,
Én nem érem már be ennyivel,
Most szabad a csók és szabad a tánc,
Hát kard ki kard, ez egy vad románc
Fék, fék, fék, Én nem tudom miért
Nekem ne mondja meg mától senki sem,
Hogy mit lehet, és mi az, amit nem,
Én jól tudom, azt hogy hová megyek,
És Én döntöm el azt, hogy ki jön velem
Nekem ne húzzon senki határokat,
Inkább tépjük szét a húrokat,
Légy a kezemben korbács, hogy erős legyek,
Veled a főnyereményt is megüthetem
Még, még, még, ennyi nem elég
Refr.:
Hol a határ, hol a határ,
Hol a határ, ki tudja már,
Hol a határ, hol a határ,
Hol a határ, ha sodor az ár


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.