Előadó: | Filmzenék |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Flor: Mint a madár a napot, olyan vagyok, úgy kereslek téged
Mint méh a mézet, így vagyok én, úgy hívlak téged.
Együtt: December van, virágzik és illatozik a jázmin,
Ez a szerelem, amit akkor érzek, mikor meglátlak téged már felbukkant.
Fede: Egy hab volt, ahol veled találkoztam, és az este már a végéhez ért,
Együtt: Azt kérdezted tőlem, hogy „Te ki vagy?”
Rád mosolyogtam, és beléd szerettem.
Flor: Percekig éreztem, hogy a szívem őrülten dobog,
Fede: és így történt az elárasztás, ami később a szabadulásom lett.
Refr. És az élet (3X)
Örökre elveszve a mosolyodban
És a szemeid (2X)
És a szemeim
Elhagytak, mintha nem lennék normális
Vagy mintha hipnotizált lennék.
És lassan (2X)
Lassacskán
Keresünk egy picinyke helyet,
Ahol szerethetjük egymást.
De szép ez az élet, hiszen szerelmes vagyok.
Flor: Olyan vagyok, mint az eső és a tenger,
Annyira összetartozóak.
Olyan vagyok, mint a hab és a só,
Annyira szerencsétlenek.
Együtt: Nem érdekel, ha nem veszed észre, hogy ki szeret téged.
Nem érdekel, mert én jól tudom, hogy mi történik köztünk.
Fede: És elérkezik az a nap, amikor megismernek a csókjaim.
Flor: A bőröm illata olyan lesz, mint a cseresznyefáé.
A virágok kinyílnak majd és a teled véget ér.
Együtt: Milyen szép az élet, hiszen virágzik a szerelmünk.
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes