Előadó: | Tankcsapda |
---|---|
Album: | Mindenki vár valamit |
Megjelenés: | 2006 |
Hossz: | 3:18 |
Szövegírók: |
Lukács Laci |
Fejes Tamás |
|
Kiadó: | Sony Music |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ivették kivették végül a reptéren a táskából
Az el nem hangzott kérdésre a választ amire a
Vámos várt (órákon át)
Hogy a rajban élő egyetlen egy farkas éhes
Sáskából
A végén mondd csak, hogy a faszomba csináljak
Forradalmárt
(Aki a rendszernek árt)
Legyen a kezébe zászló a másikban meg egy
Szablya
A szabad szél legyen a szerelme és a tisztítótűz az apja
Az űrben az űrhajósok a földön a jövőbe látó
Jósok
Gazdagból jó kevés van persze szegényből meg
Jó sok
(És azok is mind melósok)
A kezed fején a sorszám a homlokodra a bélyeg
És
Ha nem vigyázol a torkod neked is elmetszi az
Éles kés
(Az lesz a büntetés)
De hiába nagyobb a Góliát ha rossz sarokban áll
A végén Dávid kapja a glóriát rá dicsőség vár
A politika mulat, a kamera meg kutat de
Ha mást akarsz hát kelj fel és járj
Én mutatom az utat, a kutya aki ugat
Beléd mar ha egy véres harapás neked is jár
Hiába nagyobb a Góliát ha rossz sarokban áll a
Végén
Dávid kapja a glóriát rá dicsőség vár
A kezében ott van a zászló, a másikban meg a
Szablya
A szabad szél a szerelme és az élő tűz az apja
A kezében ott van a zászló, a másikban meg a
Szablya
A szabad szél lesz a szerelme és
Az életét örökbe kapja…
A szenzációs színpadi jelenlétéről híres és hiphoppal teljes szabadsággal operáló Sisi duplán ünnepel idén: megérkezett ugyanis új, ‘Mixát’ című remix EP-je, miközben óriási gőzerővel készül a szeptemberi Parkra. A meglepetésszerűen droppoló kiadványt WaTával értelmezte újra az előadó, sőt még a Slow Village dj-producere, DJ One-Ab is csatlakozott egy szám erejéig.
Sisi szeptember 12-én, IV. Házibulifless: UNIVERZÁLIS B4LHÉ címszóval nemcsak a színpadot, de a valóságot is megbillenti. A világot jelentő deszkákra született tehetség missziója, hogy női rapperként zászlóvivője legyen azoknak, akik nem ragadnak meg egy műfajnál, sőt igazából a hiphop, a drum and bass és a rock mindenféle vállfajára szívesen gondolnak. Ezt hívja nemes egyszerűséggel „Házibuliflessnek”, mely egy semmihez se fogható eseménysorozattá nőtte ki magát. A parkos negyedik etapra a rajongók szó szerint megindították a lavinát – úgy fogynak a jegyek, mint a füst a backstage-ben. (vendég: Mikee Mykanic & FIGURA)
Ennek örömére Sisi a generáció egyik legtehetségesebb producerével, azaz WaTával radikálisan újraértelmeztek négy dalt („BLAHA”, „Álmok”, „Anya Mondd Meg” és a „Kezeket fel”). A ‘Mixát’ című EP ezért is nehezen nevezhető egyszerű remixgyűjteménynek. A drum and bass, hiphop, és rock műfajok közötti szabad átjárás jellemzi az anyagot, amelyben vendégként olyan nevek is feltűnnek, mint a tavalyi nagysláger producere, Hundred Sins, valamint a legendás DJ One-Ab, aki a “Régisulis Kezeket Fel” című tételben erősíti a brigádot.
Sisi az EP-ről megosztotta saját gondolatait dalról-dalra
Böhöm Blaha
„A Blahához alapból nagyon kedves emlékek fűznek, tisztán emlékszem a felvétel pillanataira, pont ezért szerettük volna új köntösben is hallani. Nekem kicsit krúzolgatós, mászkálós feelingje lett, lehet benne hallani a várost, de mégis teljesen új hangzásvilágot kapott.”
Bólogatós Anya Mondd Meg
„Az Anya Mondd Meg szentimentálisabb hangulatú, zongorás formában látott újra napvilágot. A többi remixhez hasonlóan, koncert utáni órákhoz tökéletes társ.”
Varacskos Álmok
„Szerintem magáért beszél az újragondolás. Imádom az eredetit is, de így valami olyan friss fesztivál-vibe született az eredetileg komor Álmokból, hogy úgy hangzik, mintha nem evilági lenne.”
Régisulis Kezeket Fel
„Kíváncsiak voltunk a Kezeket fel régisulis verziójára is, szóval kapott egy tipikus koszos boom bap beatet, amiből egy nagyon kellemes bólogatós feldolgozás született.”
Fotó: Sisi x WaTa