dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Mesedalok: Aladdin - Ali herceg (Mikó István)

Mesedalok - Aladdin - Ali herceg (Mikó István)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Mesedalok
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Aladdin - Ali herceg (Mikó István)' dalszöveg ?
Ali Ababwa, a nagyszerű hős, érkezik a bazárhoz, és a tömeg csodálattal nézi. Ali olyan híres és tiszteletre méltó, hogy a zene szól, és a kérők is közelednek hozzá. Előkelő férj, hősként tűnik fel, aki sikeresen harcolt száz nomáda ellen, és óriási vagyonnal rendelkezik. A nép szeretettel, tisztelettel és csodálattal tekint rá, és szeretnék, ha nősülne. Ali érkezését nagy ünneplés és gazdagság jelzi, amit az emberek nagyon értékelnek.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 17, összesen 80259 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Aladdin - Ali herceg (Mikó István)

Nézz szét, mert ő Ali!
Szólj: Hé, ez ő Ali!

Bámul a nép, meg a vén bazár!
Hé, álljatok félre, mert oly nagy sztár,
Ó, jöjj ide, hódolatoddal illesd Őt!
És szép zene szól, bim-bam, meg a dob,
Közeleg a kérő már!

Herceg jő, nagyszerű hős Ali Ababwa!
Térdre hullj, el ne vakulj főnököd ő.
Így együtt könnyű talán, na lám ma száll a szalám
Ő a fő lény, na de még sem fölényes fő!
Herceg jő, főnemes férj, Ali Ababwa.
Henceg más, úgy se vitás, tízzel felér.
Sok száz nomádot agyalt, jól állt kezében a kard!
Ő volt kitől a rossz fél, a Hős Ali!
Hozza mindannyi szín arany barmát. (Nem szépek Katikám?)
Bíbor fácánok dús garmadát!
(Meseszép Ferikém, színes tollak!)
Meg a fent szárnyaló nagy gorillát.
Ővé a világ, bármire vágy, már indítja gazdag hadát!

(-közben női ének-)*
Herceg jő, isteni fő, Ali Ababwa!
Teste jó, látni való, duzzadozó.
Hát hadd nyüzsögjön a tér, csak lássa őt, aki él!
Hisz egy tekintete most mindent megér!

nép éneke....
És van másfél-száz jó perzsa majma. (Perzsa majma, és megmutatja!)
És csak két kézzel szórja a pénzt... ezer szolgája jő, kincset tartva.
Büszke mind ahány! És mind szereti, istenítik. És imádja azt, ha ránéz!
A nagy úr! Hős Ali!

Hős Ali, nősülne már! Ali Ababwa!
Lányod szép, mondja a nép, közli a hír,
Hát ma ezért törünk rád, hogy legyen végre család!

nép...
Száz elefánt , a lámapár, medve és oroszlán. Harsonazenék, puszta képzelet és a pék sereg és madár csevej szól... mert jő a hős Ali.
----------------------------------------------------------------
*Megjegyzés: Női ének

Vannak akik ezzel jönnek,
hogy sohasem unnák őt meg,
ez a fiú bizony vonzó mágnes-máágnes,
jőne közelebb mi úgy ölelnénk,
hogy senki másnak nem engednénk,
belebolondul a legszebb lány ha rá les.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Révész Sándor önéletrajzi könyve: életem legnagyobb türelemjátékát játszom

- Életem legnagyobb türelemjátékát játszom


- mondta a sztrókon két évvel ezelőtt átesett Révész Sándor az MTI-nek. 


A népszerű énekesnek kedden jelent meg önéletrajzi könyve Ezt én választottam címmel, amely egy kalandos élet, 70 év története.

 

A Helikon Kiadó gondozásában elérhető, fotókkal gazdagon illusztrált kötetben a Generál és a Piramis egykori frontembere őszintén és részletesen vall életéről, családjáról, gyerekkoráról, zenei pályafutása kezdetéről, a Generál és a Piramis együttessel elért hatalmas sikerekről, szólóéveiről, külföldi kalandozásairól, barátairól. Révész Sándor szavait Derksen Gyöngyi és Bálint Csaba jegyezte le.


- Mozgalmas életet éltem, a színpadi létünk a közönség szeme előtt zajlott, miközben habzsoltuk az életet. Az évtizedek során adott sok interjúban nem akartam részletekbe bocsátkozni pályámról és érzelmi átmeneteimről, de a betegségem, illetve 70. életévem arra késztetett, hogy őszintén visszatekintsek, és elmeséljem mindazt, amit átéltem - mondta az énekes. 


Sztrókja után ma már jól viseli a hétköznapokat, tud mozogni, és bár vannak nehézségek, visszatért a komfortérzete.


Révész Sándor a hetvenes évek legelején, a Generál együttes szárba szökkenésével alig egy év alatt vált ismeretlen amatőr zenészből országosan népszerű énekessé.

- A Generál megalakulása a sors különös dramaturgiájának köszönhető. A zenekar Várkonyi Matyi és Novai Gabi irányításával, Karácsony James jöttének gazdagító élményével, fiatal és tehetséges emberek szövetsége lett, amely gyorsan megtalálta a közönségét. A menedzserként mellénk állt Hegedűs László segítségével külföldön is sikereket arattunk, Lengyelországban 15 ezres stadionokban játszottunk, vezettük a holland slágerlistát, és megkockáztatom, hogy a világhírnév küszöbén álltunk. Ebből végül nem lett semmi, de nem sokon múlt - fejtette ki.




Som Lajos akkor már évek óta csábította a Piramis zenekarba, és 1975-ben igent mondott. A keményebb zenék már a Generál idején motiválóak voltak számára. Az interneten a közelmúltban felbukkant a Mikor megszülettem... című dokumentumfilm, amelyet Gazdag Gyula 1979-ben készített a Piramisról, a zenekar fiatalokra gyakorolt elképesztő hatásáról. Az alkotást annak idején csak egy alkalommal vetítették.


- A film hitelesen ábrázolt minket, és a közönség reakcióját egyaránt. A Piramist alkotó öt zenész egyszerű városi fickó volt, hasonlítottunk rajongóinkhoz, talán ez is benne volt abban, hogy sokan példaképként tekintettek ránk. Horváth Attila dalszövegei nagyszerűen kifejezték az akkori fiatalok, a csöves generáció életérzését, gondoljunk csak a Kóbor angyalra, a Ha volna két életem, a Szállj fel magasra vagy a Szabadnak születtem soraira - mondta Révész Sándor.


Az énekes 1981-ben kilépett a Piramisból és 1984-ig külföldön dolgozott, világslágereket énekelt egy óceánjáró hajón. Abban a zenekarban társa volt például Banyák Nándor hegedűvirtuóz és Bianki Iván, a Kex korábbi gitárosa. "Nagy kihívás volt egy semlegesnek mondható, hatszáz fős közönség előtt estéről estére fellépni, ez profi hozzáállást követelt, és óriási tapasztalattal vértezett fel".


Miután hazatért, 1985-ben a Hanglemezgyár kezdeményezésére, és Presser Gábor szakmai támogatásával elkészítette első szólólemezét. Az album, amelyre a Presser-Dusán szerzőpáros mellett ő maga is írt dalokat, rendkívül sikeres lett, olyan számokkal, mint a Nem tudtam, hogy így fáj, a Vigyázz a madárra, vagy A francia lány. 


- Volt szó a folytatásról Gáborékkal, a lemezzel Magyarországon James-szel és egy remek csapattal turnéztunk, és néhány közös nyugat-európai fellépésen is szerepeltünk 1987-ben, de akkor én már egy alföldi tanyán éltem, és az ott megélt szabadságélményt nem nagyon akartam feladni - mondta Révész.


A könyvből kiderül, hogy Révészt a Skorpióba, a Dinamitba, sőt a világhírű német heavy metál zenekarba, az Acceptbe is hívták énekelni, de nem ment, közös projektje a Mud együttes tagjával, Rob Davisszel pedig kísérlet maradt. A Piramis 1992-1993-as és 2006-os visszatérése a színpadra is magában rejtette az új lemez ígéretét. "Én nagyon akartam, a többiek, Som Lajos, Závodi Janó, Gallai Peti és Köves Pinyó sajnos nem voltak erre fogékonyak".


Bár autodidakta módon alakította ki az énekhangját, a Piramis időszakában szinte végig úgy érezte, repül a színpadon, ami katartikus élmény volt.


- A hetvenes években a színpadi hangosítás minősége még nem volt megfelelő, ezért legérettebbnek az utóbbi tizenöt évben éreztem magam, a Piramis-évek projekttel, és a Közlegények trióval. Mindkettővel egész pályám dalaiból mazsoláztunk, és egy korábban ismeretlen intim hangot sikerült megtalálni - jegyezte meg.





A betegsége óta egy reklámfelkérésre újra felénekelte a Piramis Ajándék című, eredetileg 1978-as sikerdalát, amely így a mai fiatal generációhoz is eljutott.


A hangját az elmúlt két évben ugyan nem trenírozta úgy, mint azt a pályáján eltöltött évtizedek alatt, de manapság egyre többet foglalkozik vele. "Ha az egészségi állapotom lehetővé teszi, szívesen visszatérek a színpadra".

 

Forrás: MTI
Fotók: Révész Sándor