dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Generál: Könnyű álmot hozzon az éj

Generál - Könnyű álmot hozzon az éj

off off off off off
Zenegép
Előadó: Generál
Album: Zenegép
Megjelenés: 1977
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Miklós Tibor
Zeneszerzők: Várkonyi Mátyás
Kiadó: Pepita
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Könnyű álmot hozzon az éj' dalszöveg ?
A versben az esti órákban egy édesanya altatót énekel kisgyermekének, melyet a költő is hallgat és énekel. A dallam a gyermeket a hűs dunai szél által hozott könnyű álmokba ringatja. Az altatóban a gyermeknek olyan álmokat kíván, melyekben hinták, homokozók, rétek és kis patakok szerepelnek. Az éjszakai látvány, a táncoló Hold és a fénylő csillagok, valamint a hazarepülő kismadár és az álmos béka is részesei a békés estének. A szürke házfalak között a csend álomra ringatja a gyermeket.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 12, összesen 85822 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Könnyű álmot hozzon az éj

A szürke házfalakra
rászakadt már az est,
valahol felsír még egy kisgyerek
Hallom, az édesanyja
dallal csitítja el
hallgatom a nyitott ablaknál,
s végül én is énekelem...

Könnyű álmot hozzon az éj,
altasd el hűs dunai szél;
Aludj el, kisember, aludj el!

Álmodj hintát, homokozót,
álmodj rétet, kis patakot;
Aludj el, kisember, aludj el!

Nézd, fönn a háztetőn,
ott neked táncol a Hold,
lenéznek rád a fénylő csillagok!
A sötét folyóparton,
álmos, nagy béka ül;
hangtalan suhan egy kismadár,
látod ő is hazarepül...

Könnyű álmot hozzon az éj,
altasd el hűs dunai szél;
Aludj el, kisember, aludj el!

Álmodj hintát, homokozót,
álmodj rétet, kis patakot;
Aludj el, kisember, aludj el!

... A szürke házfalak közt,
álmot sző most a csend...
Valahol alszik már egy apró kisgyerek...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

PG Csoport: lemezbemutató koncert lesz november 15-én a fővárosban

A PG Csoport egy Debrecenből indult zenekar, eredeti  gondolataikkal és zenéjükkel folyamatosan jelen vannak a magyar könnyűzenei életben. A szakma és generációjuk közönsége ismeri és nagyra tartja őket. Legendás lemezeik közül a „Félélet” és az „Útlevél, fogkefe”, vagy a „Nem sietünk sehová” a legismertebbek. 


Barátság és közös munka fűzi őket Németh Lojzihoz (Bikini), basszusgitárosuk volt néhány évig Lukács László a Tankcsapdából, zenéltek lemezen és koncerteken Tátrai Tiborral is. 


Az előadó dalszövegei itt.


Az együttes sokszor bejárta már az országot, de eljutottak koncertjeikkel Erdélybe, Oroszországba, Csehországba, Lengyelországba, Hollandiába, Svájcba, Franciaországba, Olaszországba, Angliába, és az USA-ba is. Több, mint 300 zenekar közül megnyerték a Marlboro Rock-in-t itthon és a svájci világ-gálán olyan sztárokkal léphettek fel, mint Bob Geldof, Neil Young és Pearl Jam, vagy Gery Moore.  Szomjas György Kossuth-díjas filmrendező  (A Kopaszkutya rendezője) : „Alföldi Rock” címmel forgatott róluk filmet.


Jantyik Zsolt a zenekar frontembere, kétszeres év szövegírója (Artisjus és eMRton-díjas),  többek között a Bikini: „A szabadság rabszolgái” lemezére is írt dalszövegeket, amiket ma- túlzás nélkül - egy egész ország ismer. Különleges, sokoldalú 


munkásságuknak köszönhetően dolgoztak az évek alatt Halmos Béla prímás, népzenekutatóval, Pál István Szalonnával és bandájával és a kétszeres Kossuth-díjas Kaláka zenekarral is.


Közös projektjük volt a híres párizsi tangóharmónikással, Christian Paccoud-dal.  Otthonosan mozognak a műfajok között: Jantyik Zsolt szövegeiből, gondolataiból, a PG dalokból két színdarab is készült: „Világvége-szerelem” (Csokonai színház)  és az „Ezüstbojtár” - melyet a Nemzeti Színházban is bemutattak.


Jantyik Csaba - a zenekar gitárosa, több száz lemezen dolgozott már a legismertebb magyar zenekarokkal, előadókkal hangfelvételeken. 


Közel 40 éve tartó testvéri-alkotói párosuk a zenekarral közösen 2025-ben új lemezt hoz: „VÉSŐ” címmel. 


A bemutató koncerten és a lemezen többe között velük zenél


Németh Alajos (Lojzi) a Bikini basszusgitárosa, Lukács Péter Peta a Bikini gitárosa, Makovics Dénes a Bikini szaxofonosa, Nyerges Attila (ének) és Galambos Nándor (basszusgitár)- az Ismerős Arcok zenekarból, Papp Gyula (Mini, Skorpió, Dinamit, Ismerős Arcok) -billentyűs hangszereken, Jámbor József színművész ( Színes TV  téridő és álomzenekar), Damien Steel - rap, Ez a lemez, nemcsupán egy meglepetés, igazi lendületes rockzene, olyan vendégekkel, akik a magyar rock és alternatív korszak meghatározói, de egyúttal koncepció is: példát mutat együttműködésről, az emberi és generációs kapcsolatok fontosságáról, hitelességből, a magyar minőségi könnyűzene fontosságát és az átadást hangsúlyozva: „Az idő csak Véső...”


Fotó: PG Csoport

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás