Előadó: | Tankcsapda |
---|---|
Album: | Mindenki vár valamit |
Megjelenés: | 2006 |
Hossz: | 3:47 |
Szövegírók: |
Lukács Laci |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Sony Music |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Éjszaka indultam hozzád
Üres az állomás
hiába nézem a büfé pont most zár
ez egy éhes vallomás
A hajnali ködben alig látok
odakint hideg,
bennem még annyi minden lángol
mondanám de nincs kinek
Minden út egy helyre tart
te a hullám voltál
Én meg a tengerpart
Mint egy eltérített járat
amin bomba robban
úgy öltél meg bennem minden vágyat,
semmi nem fájt ennél jobban
Minden út egy helyre tart
te a hullám voltál
én meg a part
Tudom, hogy nem volt varázsló,
tudom csak álomkép volt
Ő félig angyal volt
Én félig ember, félig gép
Éget belül ha rámnéz
Kínoz ha lát.
És mégis hagyom , hogy elragadjon és vigyen magával
minden létező világon át.
Szíven talált, szíven talált
minden szava szíven talált
Az éjszaka újra az úton ért
ez már egy másik állomás
a ködöt is elfújta a szél
bennem nincs több vallomás
Minden út egy helyre tart
Te a hullám voltál
én meg a part
Tudom, hogy nem volt varázsló,
tudom csak álomkép volt
Ő félig angyal volt,
Én félig ember, félig gép
Éget belül ha rámnéz
Kínoz ha lát.
És mégis hagyom , hogy elragadjon és vigyen magával,
minden létező világon át.
Szíven talált, szíven talált
minden szava szíven talált 2x
többé nem gondolok rád
minden szava szíven talált
én többé nem gondolok
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János