dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bobakrome: Térdre Kényszerít Attack

Bobakrome - Térdre Kényszerít Attack 18 éven felülieknek!

off off off off off
Direkt Torz
Előadó: Bobakrome
Album: Direkt Torz
Megjelenés: 2004
Hossz: 0:00
Szövegírók: Halmosi Szabolcs
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Wacuum Airs
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 11128 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Térdre Kényszerít Attack

Réges-régen
mikor csúszott a láb a hiphop jégen
szinte minden téren
kivéve a break-et
ezt bele nem értve
Mert térdre kényszerítettek az MO-s arcok végre
Sok olyan arcot
aki kajakra azt hitte, hogy ő nyeri a harcot
A karcot belekúrták a kultúrába, for ever
Sok cool cucc született azóta ebből
Animaka, szabba, gangszta, dóppa, csak vicc van
Mindenki tudja, hogy hiphop laza, de ha szar vagy akkor sicc van
Ma már itt az ütem és rajta rizsa
Merem állítani, hogy nincsen semmi, hiba
ha tele a pipa
szív a pina
Sokkal előbbre van a kula, mint Vienna
Ha azt hiszed, hogy semmi se lesz ebből, mert nincs pénz rá, az halott dilemma
soha nem is volt, lehet hogy soha nem is lesz
Na, jól van kampi, látom ízlik
a hiphop ettől hízik
A Wacuum benned bízik
A Sándor-sztájl iirzik
Viirzik a keleti lélek, a szkeptikusok csak niizik
Ha az eklektikusok hibája vagy?
Figyeld az ütemre a rizsa ráfagy
Nem csúszik le róla sehol, pedig nagy
Az arcba egy kis feel-t betol
a rap-mentol
Hallgatod, mert laza, de ha felfogod elba', mint egy nagy Zetor
Csimpaszkodj a beat-be, a stílus egy-két-há-ra teszem, kövesd a példát
éld át
a gátlást lépd át!
Leszarom, hogy mit mondasz
Tévedhetsz, szophatsz, ronthatsz
Te iszod meg a levét annak, amit a szádon kimondasz
Erről szól az egész
lehetsz zorall, lehetsz merész
de ha szart kiteszel a porondra felemészt
Mindent vállalunk, amit eddig tettünk
Mert ez vagyunk, ez lettünk
Kicsit vettünk, nagyot adtunk...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Újra itt a Dalszerző Expo

Sikeresen alkotni egyszerre többféle zenei stílusban – Madarász Gábor, Kemény Zsófi, Kun Bálint, Glen Gabriel (SE) a DEX-en.


Május-júniusban újra itt a Dalszerző Expo


Idén hetedik alkalommal szervezi meg az Artisjus a DEX Songwriting Expót. A rendezvényt 2018-ban indította el a szerzői egyesület azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre. A meghívott szakemberek tematikus mesterkurzusain az érdeklődők május-júniusban vehetnek részt az Artisjus székházban.


Amikor mindenki szerző a zenekarban


Mi történik, ha a zenekartagok nemcsak hangszeres kísérőzenészként, hanem dalszerzőként is mindannyian jelen vannak az alkotói folyamatban? Május 16-án a nemrég az MVM Dome-ban nagykoncertet adó Carson Coma zenekar billentyűse, Kun Bálint ad elő a közös zenekari alkotásról és az ezzel járó kreatív és emberi döntéshelyzetekről.  A résztvevők olyan kérdésekre kapnak választ, hogy  létezik-e valódi zenekari demokrácia, és segít-e a zenészi akadémiai előképzettség az ilyen helyzetek megoldásában.


Kommersz, de mégis jó dalszövegek?


Közhelyek, toposzok, eredetiség. Hol a határa a kommersznek, és mi különbözteti meg a jótól? Május 30-án, a rendezvénysorozat második eseményén Kemény Zsófi, költő, író, slammer a kommersz, de mégis jó dalszövegek megírásának titkait keresi, és bemutatja, hogyan tudnak a közhelyes kifejezések költői képpé, művészetté válni. Jöjjenek példák a sikeres, kommersz, mégis jó dalszövegekre.


Műfajokon átívelő dalszerzői flexibilitás


Június 5-én Madarász Gábor ’Madi’ a szerzői rugalmasságról tart mesterkurzust. Miként lesz valakiből olyan dalszerző, aki akár a legkülönbözőbb zenei műfajokban képes sikeres dalokat írni? Mit hall és érez ebből a közönség? Többek között Ákossal, Hobóval, Dés Lászlóval, Presser Gáborral, Rúzsa Magdival, Wolf Katival közös munkái bizonyítják, hogy Madi képes erre. Mesterkurzusán több évtizedes szakmai karrierjének tapasztalatait, tanulságait osztja meg a résztvevőkkel.


A nagyzenekari partitúra találkozása az elektronikával


Június 13-án Svédországból érkezik Glen Gabriel, mesterkurzusának témája a nagyzenekari hangszerelés és az elektronikus zene kapcsolata a filmzenében. Ez a napjainkban nagyon népszerű kombináció egyben nagy kihívás is, sok kérdéssel. Miben különbözik a filmekhez, sorozatokhoz vagy reklámokhoz szánt zene alkotási folyamata, és mekkora a szerepe a zene szinkronizálásának a filmes tartalommal? A téma határait a több mint 20 nagyjátékfilmhez, 1000 tévés epizódhoz, köztük a Netflixes The Game Changers sorozathoz, és száznál több kereskedelmi márka, úgy, mint a Mercedes, Coca-Cola vagy a Nike reklámfilmjeihez készült zene szerzőjeként Glen feszegeti majd.


A DEX előadói a mesterkurzusok napján egy-egy exkluzív, limitált férőhelyes mentoring programot is tartanak, amelyek keretében a kiválasztott résztvevők személyesen kaphatnak szakmai visszajelzést munkáikra.


További program- és jegyinformációk a DEX Facebook-oldalán és Instagramján!

 

A DEX-ről

Az Artisjus a DEX Songwriting Expót 2018-ban indította el azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre. A résztvevők visszajelzései alapján a kezdetben egy- majd kétnapos konferenciát a szervezők 2022-ben négy tematikus napra bővítették, 2023 óta pedig külön őszi és tavaszi rendezvénysorozattal várják a tanulni és inspirálódni vágyó zenei alkotókat. A kis létszámú szakmai programok résztvevői személyesen is bemutatkozhatnak a hazai és külföldi szerzőknek: lehetőségük van saját dalaikról közvetlenül a meghívott előadók szakmai véleményét kérni.


További részletek és jegyinformáció: https://www.facebook.com/dexsongwritingexpo


Az Artisjusról


Az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület a zeneszerzők, szövegírók, zeneműkiadók és irodalmi szerzők egyesülete. Az alkotók azzal bízták meg, hogy egyes szerzői jogaikat kezelje, s így jövedelemhez jussanak munkájuk után. Ezért jogdíjat szed azoktól, akik a műveket – egyebek között profitszerzési céllal – nyilvánosan felhasználják, és a beszedett díjat kifizeti az érintett szerzőknek. Az Artisjus küldetésének része, hogy minél egyszerűbbé tegye az alkotók és az alkotásokat használók viszonyát mindkét oldal megelégedésére; ezért közvetítő-szerepre törekszik a zenerajongók, könyvbarátok, illetve a szerzők és a jogalkotó között.

Az Artisjus jogelődjét 1907-ben alapították a magyar zeneszerzők, szövegírók és zeneműkiadók. Ma közvetlen megbízással mintegy 22 ezer magyar szerző jogait kezeli, 527 ezer magyar művet tart nyilván, ezen kívül a hasonló külföldi szervezetekkel kötött szerződései alapján több millió zenei és irodalmi szerző jogkezelését végzi a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál bejegyzett közös jogkezelő szervezetként. www.artisjus.hu



Fotó: illuszráció/Freepik