


| Előadó: | Kozmix |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Horváth Zsolt (Hozsó) Lányi Lala Horváth Zsolt Lányi Lajos |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ébred a világ, és új ritmusra vár.
Álmodd azt, hogy szép lesz, és nem lesz vége már!
1. Körbe-körbe tekerem a gramofonom,
miközben a csajokat dumálom le telefonon.
Mindenki egyre jobban érzi már az erotikát,
mikor a szombat esti levajazott bulira vár!
Igen, csak este hatkor ébredek, hisz ez a szokás,
persze a diszkotéka ajtaja már nyitva is áll.
Hát igen, bemegyek és látom is a buli-bazárt,
ahol a DJ haver szava, tudod az a király!
R1. Ébred a világ, és új ritmusra vár.
Álmodd azt, hogy szép lesz, és nem lesz vége már!
Hisz nem volt még elég, a vágyad, tudom rég,
hogy tartson még a tánc, és tartson az örök nyár!
A tánc!
A tánc!
2. Keverem az italom, és kavar egy lány,
miközben nadrágomhoz dörgöli a popsiját!
Nekem ez épp elég, bennem nő a vágy,
tudom, hogy elkapom az icipici derekát!
Látod, így bulizzuk át az egész éjszakát,
nem hinném, jó volna, ha ebből kimaradhatnál!
És persze hazafelé nem lehet, csak az a vagány,
akivel hazamegy a legjobb nő, és beindul a tánc!
A tánc!
R2. Ébred a világ, és új ritmusra vár.
Álmodd azt, hogy jó lesz, és nem lesz vége már!
Hisz nem volt még elég, a vágyad, tudom rég,
hogy tartson még a tánc, és tartson az örök nyár!
Nem volt még elég, a vágyad, tudom rég,
hogy tartson még a tánc, és tartson az örök nyár!



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul