Előadó: | Pa-dö-dö |
---|---|
Album: | Pa-Dö-Dő 2. |
Megjelenés: | 1990 |
Hossz: | 2:58 |
Szövegírók: |
Falusi Mariann Lang Györgyi Novai Anna Ismeretlen, Nem Védett Szerző |
Novai Gábor |
|
Kiadó: | Profil |
Stílus: | pop, electropop |
Címkék: | Keressük! |
Ha kedves az életed, ne ugrálj, ne ugrálj
Tedd fel a két kezed és ne mászkálj, ne mászkálj
Sose mondd, hogy nagyon fáj, hagyjál békén ne piszkálj
Mi a lényeget tudjuk már, hallgass ránk ez a szabály
Kiabálj, ha tombol a jó kedved
Kiabálj, ha valami fáj
Kiabálj, mi biztosan meghalljuk
De, ha nincs baj ne kiabálj
Ha nincsen egy kettesed ne hívjál, ne telefonálj
Fesd át a kék eget csak ne sírj már, ne sírj már
Ember küzdj és bízva bízz, ping-pongozz, hogy el ne hízz
Mi a lényeget tudjuk már, hallgass ránk ez a szabály
Kiabálj, ha tombol a jó kedved
Kiabálj, ha valami fáj
Kiabálj, mi biztosan meghalljuk
De, ha nincs baj ne kiabálj
Kiabálj, ha tombol a jó kedved
Kiabálj, ha valami fáj
Kiabálj, mi biztosan meghalljuk
De, ha nincs baj ne kiabálj
Minduntalan címmel Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a MűvészetMalom új kiállítása, amely június 15-én nyílik Szentendrén.
A tárlat az író életművének kulcsmotívumai köré szerveződik
Nem kevesebbet vállal, mint hogy az író következetesen épülő prózájának összetettségét, motivikus kapcsolódásait, az emberi lét alapjait érintő kérdésfeltevéseit ne csak a rajongóknak, hanem a kérdező, bolyongó, érdeklődő látogatóknak is átélhetővé tegye.
A tárlatban a szerző regényeinek fordítóival készült interjúk, Tarr Béla-filmek és az író kevésbé ismert szentendrei kötődései is szerepet kapnak.
A kiállítás nem kronologikusan építkezik, hanem installatív módon képezi le Krasznahorkai prózájának alapvető hangsúlyait, érzékeltetve az indázó mondatok és a mondandó útvesztő jellegét, miközben a regényíró alakját fotók, dokumentumok, kéziratok hozzák közelebb a nézőhöz.
A tárlat egyik látványos eleme a Magyar Állami Operaház hatalmas bálna-díszlete, amely az első magyar nyelven írott Eötvös Péter-operához készült. A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényének zenés adaptációját állította színpadra.
Krasznahorkai László metafizikus tágasságú, zenei lendületű prózája megkülönböztetett helyet foglal el a kortárs magyar irodalomban, és töretlen a világirodalmi jelenléte is.
Regényei a világ szellemi hanyatlását, az ember egzisztenciális magányát, az értelem keresésének hiábavalóságát apokaliptikus víziókkal, groteszk tablókkal mutatják meg, esszéisztikus írásai filozófiai kíváncsisággal a szépség, a transzcendencia és az emberi törekvés határait kutatják.
A kiállítás október 26-ig tekinthető meg a szentendrei MűvészetMalomban.
Fotók: Krasznahorkai László hivatalos weboldala