dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Halász Judit: Ákom-bákom

Halász Judit - Ákom-bákom

off off off off off
Micimackó és a többiek
Előadó: Halász Judit
Album: Micimackó és a többiek
Megjelenés: 1996
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Zelk Zoltán
Zeneszerzők: Szörényi Szabolcs
Kiadó: EMI
Stílus: megzenésített vers, gyerekdal
Címkék: gyerek, vicces, vidám [+]
Miről szól a(z) 'Ákom-bákom' dalszöveg ?
Egy régen született lény, az ákombákom, képes volt két lábra állni és elindult. Hosszú időn keresztül nem láttam, mígnem egy erdőben megleltem, ahol a nagykabátom volt rajta. Megkérdeztem tőle, miért vitte el a kabátom, hiszen hidegben fázom és esőben ázom. Kérem, hogy legyen olyan kedves és adja vissza a kabátom. Meglepő módon, a következő nyáron visszatért hozzám, és visszaadta a kabátot.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 21, összesen 99513 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ákom-bákom

Egyszer régen az írkámon,
született egy ákombákom.
Hát egyszer csak látom, látom:
két lábra áll az írkámon,
úgy indul el ákombákom.

Azt hittem már sose látom,
oly messze ment ákombákom,
de mikor az erdőt járom,
ül az ágon ákombákom,
s rajta van a nagykabátom.

Szólok hozzá: Ákombákom,
miért vitted el a kabátom?
Eső esik, mindig ázom,
hideg szél fúj, mindig fázom...

Légy olyan jó ákombákom:
add vissza a nagykabátom!
S képzeljétek, jövő nyáron,
eljött hozzám ákombákom:
s visszaadta nagykabátom.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Zenei és családi programok is várják a látogatókat a VárkertFeszten a Várkert Bazárban

Koncertek, irodalmi és táncos előadások, filmek és családi programok is várják a közönséget a háromnapos VárkertFeszten május 30. és június 1. között Budapesten, a Várkert Bazárban.

 

- A Várkert Bazár újjászületésének 10. évfordulója alkalmából tavaly rendezték meg először - hagyományteremtő szándékkel - a nyarat köszöntő háromnapos kulturális fesztivált - emlékeztetett Sikota Krisztina, a Várkapitányság turisztikai, kulturális és kommunikációs vezérigazgató-helyettese.

 

Az idei programok fókuszában is a családok, a gyerekek és a fiatalok állnak


Nekik lesznek egésznapos kézműves-foglalkozások, játszóházak, interaktív játékok, de a Maszk Bábszínház előadása és a Zabszalma együttes koncertje is szerepel a programban. 


Idén is minden műfajban, a jazztől a népzenéig, az irodalmi programtól a színházi előadásig várják produkciókkal a közönséget a Várkert négy színpadán.

 

A Neoreneszánsz kertben, az Öntőház udvarban és a Szárazárokban kültéri színpadokat állítanak fel, a nagykoncerteknek a Várkert Bazár rendezvényterme ad otthont.


Május 30-án este Fekete Jenő és a Banda ad koncertet


A koncerten saját dalok, igazi blues klasszikusok és feldolgozások is elhangzanak, a meghívott vendég Takáts Tamás énekes lesz.

 

Május 31-én az Öntőház udvarán Aposztróf Hellász Nyomában címmel magyar-görög zenés, irodalmi est várja a közönséget Juhász Anna irodalmár közreműködésével. 


Szabó Magda művein és a magyar irodalom, valamint vendégek - Papadimitriu Athina színész és lánya, Elektra, valamint Kollatos Fotios színész - segítségével idézik meg Görögországot.

 

Zenében szabadon címmel lép színpadra a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Malek Andrea közreműködésével. Az énekesnő ismertetése szerint a koncerten Ella Fitzgerald, Frank Sinatra és Barbra Streisand dalai is életre kelnek június 1-jén a Várkert rendezvénytermében.

 

Az autentikus cigányzenét játszó Parno Graszt a Bohemian Betyars együttessel zenél szintén június 1-jén. 


Szűcs Levente, a Bohemian Betyars egyik frontembere elmondta: a koncerten magyar népzenei és világzenei elemekkel tűzdelt punkzenét hallhat majd a közönség. Az Öntőház udvarán felállított színpadon 12-en lépnek majd fel.



 

A Panorámateraszon többször is együtt táncolhat majd a közönség Pál István Szalonnával és bandájával az ingyenes táncházsorozat nyári, szabadtéri alkalmain, de élő cigányzene és lovas huszárok is várják a látogatókat a Palotanegyedben.


A Szárazárok színpadon a VárKERT Mozi a legnépszerűbb magyar filmeket tűzi műsorra, emellett folytatódik a népszerű Tánc a Kertben sorozat is


A Palotanegyedben és a Várkert Bazárban ingyenes koncerteket szerveznek, Nyár a városban címmel pedig a Magyar Nemzeti Galériával közös szabadtéri kiállítás is nyílik. A látogatók a nyár folyamán tematikus sétákon vehetnek részt a Várkert Bazárban és Palotanegyedben, a Mama nézd! elnevezésű programra kifejezetten kismamákat várnak.



 

A nyár egyik kiemelt eseménye lesz a Tóth Vera Band fellépése július 4-én este


Tóth Vera elmondta, hogy a Summer Night Budapest elnevezésű szabadtéri koncerten kilenctagú zenekarral lép színpadra az Öntőház udvarán, ahol nyári slágerek mellett feldolgozásokat, köztük Abba-feldolgozást is hallhat majd a közönség.


Videó a helyszínről itt.



Fotók: Várkert Bazár hivatalos

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás