


| Előadó: | Belga | 
|---|---|
| Album: | Keressük! | 
| Szövegírók: | Jáger Barnabás Bicskei Titusz Kékesi Balázs Tokyo | 
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! | 
| Stílus: | Keressük! | 
| Címkék: | Keressük! | 

Na jó!Kocsiba be, ablakot le,
Könyököt ki,2-esbe be.
Nagy király a hanerő
Melletted a szőke nő.
Na jó, túráztatom a gépet
A mutató kileng
Most a világ összes útja a minek
Csak annyit mondok,
Hogy megvan a 300W
A 3 pár hagfal
a levehető előlap...
Na jó, nyomjuk a Ládmányosin 100al
De szóljál már a gyereknek, hogy nyitva van a kocsi ajtó:
Hé, gyerek, nyitva van a jobb hátsó!
1-es golf, 2-es golf, 3-as golf, hhha, 4-es golf,  érzed....
(Na, jó! Túráztatom még egy kicsit a gépet,
Hiába szól be a házmester.
Én azt mondom neked öreg, ami kell azt vedd el!
Hé, te Bauxit, gyere má, hé!
Most a világ összes útja most a miénké!
Ne baszd be, bazmeg, hányszor mondtam má neked, hogy nem budiajtó!
Erről van szó!
Irány a Balcsi, esetleg Velence.
És mi van, ha a zsaru leállít?
Hát épp, hogy bazzeg!
Csak annyit mondok:
Hogy megvan a 300 watt,
A 3 pár hangfal,
A levehető előlap.
De szóljál má a gyereknek, hogy nyitva van a kocsiajtó!)
Na, jól van!
Budapesttől a Fűzfőig 2 kiló,
Onnantól a parton végig gyök 2,
Vagyis gettó!
Bűbájos lányokat látunk a paton végig.
4 nap alatt elérünk Keszthelyi révig!
Széles a sevi, mint egy kombájn,
Élvezd a Cabriót, feel d szánsájn!
Jó gépkocsi, jó gépkocsi, jó gépgépgépkocsi!
Miénk a pálya, az autópálya,
Miénk a pálya, az autópálya!
Fogom a gázt, oszt benyomom tövig,
Azé' me' az életem igen-igen rövid!
Me’ még:
Száguldanék, váltanék, indexelnék és kanyarodnék.
Előznék, megállnék, tolatnék és parkolnék.
Kiszállnék, beszállnék, leparkolnék és beparkolnék, kipakolnék.
Gyorsítanék és lassítanék.
Fékeznék és tankolnék, száguldanék, karamboloznék, ütköznék, koccannék,
Elütnék, gázolnék, szervizelnék, tuningolnék, ha gyorsulnék, ha lassulnék,
Ha szabálytalankodnék, ragasztgathatnék matricát az oldalára.
Széjjeltépném a szép Dunát!
Háhhá!
2001 a jogsim éve, 
A gyaloglás vége!
Estefelé a fények már olyan nyugodtak!
Az ablakot feltekerem, olyan lehűlt a levegő. 
Kiégetett, leszívott ez a nap is.
Csak úgy -szevasztok- tekergetem a rádiót,
Motyognak, fütyfürütty mindenütt kis balfasz tinók.
Már mióta pedig, hogy ötösben hajtok?
Sehol egy falu, vagy akár egy város.
Hirtelen fékeznék már egy vad miatt.
És mondhatnám: a kurva anyját, na végre!
De nincs okom rá és semmi másra.
Éjszakai suhanás, egyedül!
Ez nagyon pazar!
Nem hiszem, hogy felvennék egy stoppost.
Pedig elmegyek egy mellett épp pont most!
Áaáááaáaáá! Egyedűl! Ez nagyon pazar! (x2)Áááááááá!
											



Nem történt előrelépés a Sziget Fesztivál jövőjének ügyében, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdán többség hiányában nem hozta meg azt a döntést, amellyel felkérte volna a tulajdonosi bizottságot, hogy a rendezvényhez kapcsolódó közterület-használatra irányuló hatósági szerződést közös megegyezéssel szüntesse meg.
  
  
FRISSÍTÉS
    
Magyar Péter közösségi oldalán az alábbiakat osztotta meg 2025. október 30-án délelőtt:
 - Gerendai Károllyal abban maradtunk, hogy jövőre találkozunk a Sziget Fesztiválon.
Az eredetileg javasolt 2035-ös visszafizetési határidő helyett a Fesztivál az alábbi bontásban fizeti vissza a fővárostól kapott díjkedvezményt: 2028-ban 33%, 2029-ben 33%, 2030-ban a fennmaradó részt.
- Minden magyar fiatal megkapja a diákkedvezményt, aki kiváltja a BudapestGO-t
ui.: igenis lehetett olyan megoldást találni, hogy a főváros a közpénzek gondos gazdájaként járjon el és a  Sziget Fesztivál továbbra is az egyik legsikeresebb magyar kulturális és zenei rendezvény legyen - fogalmazott a Tisza Párt elnöke.
  
Nem lesz jövőre Sziget Fesztivál - nem lesz jövőre Sziget Fesztivál?
  
A Sziget Fesztivál jövője azután vált bizonytalanná, hogy a Sziget Zrt. vezérigazgatója levélben kezdeményezte a főváros és a Sziget közötti megállapodás felmondását, amiről október 13-án számolt be Karácsony Gergely.
  
Az alapító Gerendai Károly igyekezett megmenteni a fesztivált
  
Még aznap kiderült az is, hogy a Sziget Zrt. tulajdonosai felvették a kapcsolatot a fesztivál alapítójával, Gerendai Károllyal, lehetőséget kínálva arra, hogy a rendezvény ismét vele folytathassa működését.
  
  
 
  
  
  
A Karácsony Gergely főpolgármester jegyezte előterjesztést a testület a képviselők 13 igen szavazata és 19 tartózkodás mellett nem fogadta el. A voksoláskor a Fidesz-KDNP és a Tisza Párt képviselői tartózkodtak, Barna Judit (Tisza Párt) nem szavazott.
A Sziget 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak
  
- A Sziget fontos kulturális érték, turisztikai attrakció, ami a főváros gazdaságát is befolyásolja - fogalmazott Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, a napirend vitájában.
- A fesztivál addicionális költségeiről kevés szó esik: a rendezvény 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak, de például 200 millió forint iparűzési adót fizet a szervező, aminek 54 százaléka a fővárosnál marad, 46 százaléka a kerületeké, de jelentős a gyógyfürdők és a Budapesti Közlekedési Központ többletbevétele is ebben az időszakban
  
  
- részletezte 
  
  
 
  
  
- A Sziget Budapest egyik kulturális- és exportterméke, és kiszolgálja a helyi fiatalokat is. A budapesti gazdaság szempontjából olyan, mintha itt gyártott baracklekvárt exportálnánk. A fővárosi képviselőknek felelősségük van a nemzetgazdaság egészéért és a fővárosi szereplők prosperitásáért és üdvözölte, hogy az előterjesztésbe belekerült a javaslatuk budapesti fiataloknak nyújtandó kedvezmény is - hangsúlyozta 
  
Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon
- A Sziget Fesztivál megmentése Budapest érdeke és Gerendai Károly óriási személyes kockázatot vállal, és a közgyűlésnek is kockázatot kell vállalnia, mert nincs szuperbiztonságos út
  
- tette hozzá Tüttő Kata (MSZP).
  
 
  
    
- Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon, csak abban van véleménykülönbség, ez miként történjen. Nincs akadálya annak, hogy Gerendai Károly megvegye a 2026-ra közterület-használati engedéllyel rendelkező céget, ebben az esetben semmi nem akadályozza a fesztivál megrendezését - mondta Bujdosó Andrea, a Tisza Párt frakcióvezetője.
- Ha a közgyűlés hozzájárulna a jelenlegi szerződés megszüntetéséhez, a főváros elesne az abban rögzíttet bevételről és felmerülne a hanyag kezelés vádja, hiszen lemondanak egy jogos bevételről egy magánbefektető javára, ezt pedig nem támogatják. A módosító javaslatunk lényege, hogy mivel a bevétel nagy részét az állam realizálja, kérjék meg az államot, térítse meg a főváros kieső bevételét. Vállaljuk, hogy a Tisza-kormány jövőre ezt a pénzt oda fogja adni a Sziget támogatására - jelezte 
Nem kockáztatták Budapest pénzét
  
- Nem kockáztathatjuk a budapestiek pénzét, nem adhatjuk mindenféle garancia nélkül oda egy olyan amerikai társaságnak, amelynek tavaly 7300 milliárd forint árbevétele volt. Ahogy lesz garancia, biztosíték, hogy a budapestiek megkapják azt, ami nekik jár, örömmel bólintunk rá a folytatásra - mondta 
- A jelenleg hatályos közterület-használati szerződés felbontása esélyt ad arra, hogy legyen Sziget és legyen bevétel.
  
Ha nincs egyetértés a frakciók között abban, hogy kapjon még egy esélyt a fesztivál, akkor tiszta lelkiismerettel tudom azt mondani, hogy nem próbálkozom tovább.
    
Sajnálom, ha kampánytémaként elvérzik a lehetőség, hogy folytatódhasson a Sziget. Azt kértem a képviselőktől, mutassák meg, hogy legalább ebben egyet tudnak érteni - emelte ki Gerendai Károly.
  
A közgyűlés döntése után Gerendai Károly újságíróknak arról beszélt, ezek után nem látja, van-e bármilyen megoldás. Úgy fogalmazott, hogy bezárult egy ajtó.
  
 
  
  
  
- Akkor hát nem lesz Sziget. Nem lesz fővárosi bevétel, a nemzetgazdaság is elesik több tízmilliárd forinttól és a budapestiek is a kedvezményektől. Ez mind nem lesz, mert a két legnagyobb fővárosi frakció, a Tisza és a Fidesz így döntött. A szerdai Fővárosi Közgyűlés annyiban biztosan különbözik az eddigiektől, hogy immár konkrét kárt is okoznak Budapestnek - írta Facebook-bejegyzésében Budapest főpolgármestere.
 - Fontos lesz, hogy levonjuk majd ennek a (nem) döntésnek a tanulságait, hogy legyen szembesülés és szembesítés is, hogy mit mond el mindez a felelősségről, a kormányzóképességről, az alázatról, a szakértelemről, a bizalomról és úgy általában, ennek a városnak és az országnak a jövőjéről. Mára tőlem csak annyi: megpróbáltam, megtettünk mindent, sajnálom - zárta bejegyzését Karácsony Gergely.
  
  
Fotók: Sziget Fesztivál
Forrás: MTI