Előadó: | Leave It Behind |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szeverényi Zoltán |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Az első volt a legszebb
Főleg a kék szeme tesztett
csak azt sajnálom, hogy egy darabot
A szívemből kimetszett
Magával vitte azóta,
Semmit nem tudok róla
De azért gondolok néha rá
Kicsavartál mint egy citromot
És megittad a levemet
Ez nem lenne baj,
csak azóta valahogy
Elfelejtetted a nevemet
És hiába hívom a számodat
Már senki nem felel,
De tudod mit
Nem érdekel
Azt hiszem elmúlt már rég
És az élet így szép
Hogyha van egy-két emlék
Amire szivesen gondolok
Azt hiszem elmúlt már rég
És az élet így szép
Hogyha van egy-két emlék
És egy-két dal amit játszhatok
Telnek múlnak az évek
És újra a szemébe nézek
Már mindegy hogy ő mit gondol
És mindegy hogy mi az amit érzek
Már nem ismer meg az utcán
És nem néz rám olyan furcsán
De azért gondoloknéha rá
Kifacsartál mint egy citromot
És megittad a levemet
Senkit nem találok aki ugyanúgy
Kitöltené a helyedet
És tudom hogy soha többé már
Nem érhetlek el,
De tudod mit
Kit érdekel
Azt hiszem elmúlt már rég
És az élet így szép,
Hogyha van egy-két emlék
Amire szivesen gondolok
Azt hiszem elmúlt már rég
És az élet így szép
Hogyha van egy-két emlék
És egy-két dal amit játszhatok
A 2017-ben nagy sikerrel bemutatott Álomutazó című családi mesemusical a megújult Erkel Színház repertoárjában tér vissza idén decemberben, a szereplők közt pedig újra láthatjuk Szabó Győzőt és Stohl Andrást, továbbá ezúttal is ismert sztárok lépnek színpadra a darabban, mint –
mások mellett - Nagy Sándor, Serbán Attila, Vágó Bernadett, Csonka András, Auksz Éva, Vágó Zsuzsi, illetve Puskás-Dallos Bogi és Puskás-Dallos Péter.
Egy nem is olyan távoli jövőben, amikor csak a hatékonyság számít, a legnagyobb bűn, ha az időnket az álmodozásra vesztegetjük. Az Álomutazó hősei most visszatérnek, hogy egy lenyűgöző kalandra hívjanak mindenkit, melyben a varázslat és a szeretet összefonódik, és a legrejtettebb kívánságok is valóra válhatnak.
A történet egy olyan világban játszódik, ahol nincsenek álmok
A történet főhőse, Tomi egy olyan világban él, ahol nincs mézes tej, pihe-puha ágynemű, se alvósállat. De legfőképpen álmok nincsenek. Hatékonyan működik viszont Tomi sztártudós apukájának találmánya
az „agyturbó”, ami már rég elfeledtette az emberiséggel a meghitt együttlétet, a pihenést, az alvást és az álmokat.
Tomi és barátja, a Bárány azonban akcióba lendülnek, hogy bebizonyítsák: az alvás és az álmok igenis fontosak, és hogy a rémálmoktól sem kell félni.
A mesemusicalt Vinnai András írta, a dalok szövegét Orbán Tamás, zenéjét Rakonczai Viktor jegyzi. A darabot – csakúgy, mint az ősbemutatót – az Erkel Színházban Juronics Tamás állítja színpadra rendezőként és koreográfusként is egyaránt.
A szereposztást bejelentő film a mesterséges intelligencia segítségével készült
Ilyet színház eddig még soha nem tett, így az Erkel Színház ezzel is úttörő szerepet vállal a színházi innováció történetében. A választás nem csupán technológiai újítás, hanem szimbolikus gesztus is, tökéletesen illeszkedik az Álomutazó világához, ahol a mesterséges intelligencia uralja az élet minden pillanatát, és még a pislogás is hatékonyságellenes bűntettnek számít.
- Megadtuk magunkat ennek a kortárs trendnek – ahogy a történet világában is központi szerepet kap az AI, úgy mi is fontosnak tartottuk, hogy a bejelentést ezzel az eszközzel valósítsuk meg. Soha egyetlen színház sem jelentette még be a szereposztását AI által készült filmen keresztül, így most az Erkel ismét egyedi és úttörő megoldással lepte meg a közönséget - hangsúlyozta Szente Vajk.
Bemutató: 2025. december 19.
Szereposztás:
Bárány: Szabó Győző, Serbán Attila
Apa: Stohl András, Nagy Sándor
Anya: Vágó Bernadett
Nagyokos: Csonka András
Cosinus: Auksz Éva
Álomkészítő Rém: Kecskés Timi
Álomkészítő Idill: Vágó Zsuzsi
Álomkészítő Vigyor: Péntek Fanni
Reklám Marcsi: Puskás-Dallos Bogi
Reklám Marci: Puskás-Dallos Péter
Fotó: Erkel Színház