


| Előadó: | Romantic |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Orbán Tamás Harmath Szabolcs Jónás Andrea |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Na zsa khanikaj tu mandar cheje! (Ne hagyj el te lány!)
Szívem indulnom kéne!
Sostar murkhesma tu korkori? (Miért hagysz magamra?)
Nincs már tovább!
Elhagylak téged. hisz mindennek vége,
Elhamvadt bennünk már régen a láng!
Pále zsanav te dav me tuqe odi jag! (Vissza tudom adni még azt a tüzet)
Szívem indulnom kéne!
0osszú az út.
Még várok egy percet az ajtóhoz érve
mert érzem hogy könnyed az arcomba hullt!
Búcsúzom!
Av pále! (gyere vissza)
De jár még egy tánc
Na zsagar (ne menj el)
Hát úgy csókolj!
Av pále (gyere vissza)
Hogy többé nem látsz!!
Av te khelas amen duj zsene (gyere velem táncolni)
Szól az argentin tangó
Tiro jilo pále te lav me! (hadd legyen enyém újra a szíved)
És arról mesél
Hogy elmúlik minden mi egykor szépvolt
s az emlékek romján áttáncol a szél!
Pále zsanav te dav me tuqe odi jag! (Vissza tudom adni még azt a tüzet)
Szól az argentin tangó
Ach pas mande ke trubus tu pasama (maradj velem kellesz nekem!!)
S egy rég elmúlt vágy
átjárja mégegyszer tűzforró testünk
Hogy még szebbnek tűnjön, mit elhagyni fáj!
Búcsúzom...



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos