


| Előadó: | Keresztény dalok |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Lépek, de nem érzem
Indulok, de félek
Álmaim nem értem
A világot nem élem
Könyv a kezemben
Olvasom, de nem értem
A zenét hallgatom
Szól, de én nem hallom
Jönnek a kérdések
Miértek miértek
Béklyó és kötelék
Ezt kaptam, de miért
Sötétség, útvesztő
Zsákutca, jégeső
Nincs fény, nincs erő
Nincs út, elérhető
Amíg ezt így érzem
Nem lesz békességem
Valamit elvesztettem
Vissza kell szereznem
El kell fogadnom
Hogy ez az én sorsom
Nagyon nagy teher
De el kell fogadnom
Emberek szeretnek
Önzetlen mentenek
Kezüket kinyújtják
Mosolyuk átadják
Hisznek helyettem
De engem ez nem ment meg
Hitemért a harcom
Nekem kell megvívnom
Ha megtalálnám kardom
Megmenthetném királyságom
Jézus Krisztus nevében
Isten megadná békességem
Amint a hitem
Megint keresem
Bezárt dobozából
Újra előveszem
Imámat akkor Istenhez intézem
Ő pedig ismét felemel engem
Szerető keze láncaim letépi
Életem a hittel újraéleszti
A szeretet nagy súlya
Felszabadít engem
Áldás lesz életem
Isten kegyelmében
S ha ezt az életet
Szeretetben élem
Isten országa
Lesz az örökségem


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha