dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Belga: Sajnálom

Belga - Sajnálom

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 1, összesen 20783 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Sajnálom

Amikor először találkoztunk,
Emlékszem, november 7-e volt,
A hajad vörösen lobogott.
Akkor még nem tudtam,
Hogy Népszabadság olvasó vagy.
Ma már értem, hogy az első randevúnkat
Miért a Szoborpark Múzeum elé beszéltük meg.
Gyengéd ölelésed soha nem feledem,
De munkásőr volt az apád.
A Dunántúli Gyapot-Értben volt
Pártbizalmi osztályvezető főmérnök,
És le van fényképezve, ahogy
Kezet fogott Hruscsov elvtárssal.
Forró ajkad szinte még égeti számat,
De a nagyapád "Munkás-Paraszt Hatalomért"
Érdemrendet kapott.
Amikor egyszer Csepelen nálatok ebédeltem,
Az ex-KISZ titkár liberál-bolsevik
Harminc százalék marxista anyukád
Krumplilevessel kínált, és én
Maceszgombócot véltem felfedezni benne.
Konyec kedvesem. A jó Isten áldjon.
Ha nem sértelek meg...

Emlékszem, ahogy megismerkedtünk,
Amikor a Szentkirályi utcából sétáltál ki,
Én meg a Kazinczyból.
Mentünk át a Rákóczi úton
Egymással szemben, nylon szatyrod kiszakadt,
És csak gurultak szerteszét az érett narancsok,
Én pedig segítettem összeszedni.
Most ugrott be: az a napilap ami kiesett,
Az egy Magyar Nemzet volt.
Most már tudom miért beszéltük meg
A Csengery - Andrássy út sarkán
Az első randevúnkat. Még örültem is,
Mikor először nálatok járva,
Egy fényképen megláttam apádat
A Csintalannal. Aztán megláttam a plakátokat.
Annyira kitűnő a személyiséged,
Még az is bejött, hogy a Várban laktok,
Az erkélyeteken mondtam neked,
Hogy sohase szerettem még így senkit,
De az én gyerekemnek nem lesz Koppány a neve.
Sajnálom. Ennyi volt. Szevasz.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Sziget: nincs előrelépés a fesztivál jövője ügyében - FRISSÜLT: TALÁN MÉGIS LESZ?

Nem történt előrelépés a Sziget Fesztivál jövőjének ügyében, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdán többség hiányában nem hozta meg azt a döntést, amellyel felkérte volna a tulajdonosi bizottságot, hogy a rendezvényhez kapcsolódó közterület-használatra irányuló hatósági szerződést közös megegyezéssel szüntesse meg.



FRISSÍTÉS


Magyar Péter közösségi oldalán az alábbiakat osztotta meg 2025. október 30-án délelőtt:

 - Gerendai Károllyal abban maradtunk, hogy jövőre találkozunk a Sziget Fesztiválon.

Az eredetileg javasolt 2035-ös visszafizetési határidő helyett a Fesztivál az alábbi bontásban fizeti vissza a fővárostól kapott díjkedvezményt: 2028-ban 33%, 2029-ben 33%, 2030-ban a fennmaradó részt.

- Minden magyar fiatal megkapja a diákkedvezményt, aki kiváltja a BudapestGO-t

ui.: igenis lehetett olyan megoldást találni, hogy a főváros a közpénzek gondos gazdájaként járjon el és a  Sziget Fesztivál továbbra is az egyik legsikeresebb magyar kulturális és zenei rendezvény legyen - fogalmazott a Tisza Párt elnöke.


Nem lesz jövőre Sziget Fesztivál - nem lesz jövőre Sziget Fesztivál?


A Sziget Fesztivál jövője azután vált bizonytalanná, hogy a Sziget Zrt. vezérigazgatója levélben kezdeményezte a főváros és a Sziget közötti megállapodás felmondását, amiről október 13-án számolt be Karácsony Gergely. 


Az alapító Gerendai Károly igyekezett megmenteni a fesztivált


Még aznap kiderült az is, hogy a Sziget Zrt. tulajdonosai felvették a kapcsolatot a fesztivál alapítójával, Gerendai Károllyal, lehetőséget kínálva arra, hogy a rendezvény ismét vele folytathassa működését.






A Karácsony Gergely főpolgármester jegyezte előterjesztést a testület a képviselők 13 igen szavazata és 19 tartózkodás mellett nem fogadta el. A voksoláskor a Fidesz-KDNP és a Tisza Párt képviselői tartózkodtak, Barna Judit (Tisza Párt) nem szavazott.

 


A Sziget 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak


- A Sziget fontos kulturális érték, turisztikai attrakció, ami a főváros gazdaságát is befolyásolja - fogalmazott Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, a napirend vitájában.

 

- A fesztivál addicionális költségeiről kevés szó esik: a rendezvény 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak, de például 200 millió forint iparűzési adót fizet a szervező, aminek 54 százaléka a fővárosnál marad, 46 százaléka a kerületeké, de jelentős a gyógyfürdők és a Budapesti Közlekedési Központ többletbevétele is ebben az időszakban



- részletezte Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója.





 

- A Sziget Budapest egyik kulturális- és exportterméke, és kiszolgálja a helyi fiatalokat is. A budapesti gazdaság szempontjából olyan, mintha itt gyártott baracklekvárt exportálnánk. A fővárosi képviselőknek felelősségük van a nemzetgazdaság egészéért és a fővárosi szereplők prosperitásáért és üdvözölte, hogy az előterjesztésbe belekerült a javaslatuk budapesti fiataloknak nyújtandó kedvezmény is - hangsúlyozta Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője.


Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon

 

- A Sziget Fesztivál megmentése Budapest érdeke és Gerendai Károly óriási személyes kockázatot vállal, és a közgyűlésnek is kockázatot kell vállalnia, mert nincs szuperbiztonságos út


- tette hozzá Tüttő Kata (MSZP). 




- Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon, csak abban van véleménykülönbség, ez miként történjen. Nincs akadálya annak, hogy Gerendai Károly megvegye a 2026-ra közterület-használati engedéllyel rendelkező céget, ebben az esetben semmi nem akadályozza a fesztivál megrendezését - mondta Bujdosó Andrea, a Tisza Párt frakcióvezetője.

 

- Ha a közgyűlés hozzájárulna a jelenlegi szerződés megszüntetéséhez, a főváros elesne az abban rögzíttet bevételről és felmerülne a hanyag kezelés vádja, hiszen lemondanak egy jogos bevételről egy magánbefektető javára, ezt pedig nem támogatják. A módosító javaslatunk lényege, hogy mivel a bevétel nagy részét az állam realizálja, kérjék meg az államot, térítse meg a főváros kieső bevételét. Vállaljuk, hogy a Tisza-kormány jövőre ezt a pénzt oda fogja adni a Sziget támogatására - jelezte Bujdosó Andrea.

 

Nem kockáztatták Budapest pénzét


- Nem kockáztathatjuk a budapestiek pénzét, nem adhatjuk mindenféle garancia nélkül oda egy olyan amerikai társaságnak, amelynek tavaly 7300 milliárd forint árbevétele volt. Ahogy lesz garancia, biztosíték, hogy a budapestiek megkapják azt, ami nekik jár, örömmel bólintunk rá a folytatásra - mondta Radics Béla (Fidesz-KDNP).

 

- A jelenleg hatályos közterület-használati szerződés felbontása esélyt ad arra, hogy legyen Sziget és legyen bevétel. 


Ha nincs egyetértés a frakciók között abban, hogy kapjon még egy esélyt a fesztivál, akkor tiszta lelkiismerettel tudom azt mondani, hogy nem próbálkozom tovább. 


Sajnálom, ha kampánytémaként elvérzik a lehetőség, hogy folytatódhasson a Sziget. Azt kértem a képviselőktől, mutassák meg, hogy legalább ebben egyet tudnak érteni - emelte ki Gerendai Károly.


A közgyűlés döntése után Gerendai Károly újságíróknak arról beszélt, ezek után nem látja, van-e bármilyen megoldás. Úgy fogalmazott, hogy bezárult egy ajtó.

 





- Akkor hát nem lesz Sziget. Nem lesz fővárosi bevétel, a nemzetgazdaság is elesik több tízmilliárd forinttól és a budapestiek is a kedvezményektől. Ez mind nem lesz, mert a két legnagyobb fővárosi frakció, a Tisza és a Fidesz így döntött. A szerdai Fővárosi Közgyűlés annyiban biztosan különbözik az eddigiektől, hogy immár konkrét kárt is okoznak Budapestnek - írta Facebook-bejegyzésében Budapest főpolgármestere.

 

 - Fontos lesz, hogy levonjuk majd ennek a (nem) döntésnek a tanulságait, hogy legyen szembesülés és szembesítés is, hogy mit mond el mindez a felelősségről, a kormányzóképességről, az alázatról, a szakértelemről, a bizalomról és úgy általában, ennek a városnak és az országnak a jövőjéről. Mára tőlem csak annyi: megpróbáltam, megtettünk mindent, sajnálom - zárta bejegyzését Karácsony Gergely.



Fotók: Sziget Fesztivál

Forrás: MTI

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás