dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
193. Cella: Dal a munkásokról

193. Cella - Dal a munkásokról

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: 193. Cella
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3099 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Dal a munkásokról

Én vagyok a tőkés
És ez itt a gyár
Ez pedig több ezer
Éhes száj
Itt én vagyok az úr
Enyém az élet
Mert rendnek kell lenni
Ezt te is megérted

Enyém a gyár ember és gépek
Engem szolgál minden lélek
Enyém a pénz és a hatalom
És enyém a világ ha úgy akarom

Ha a melós nem dolgozna
Egy secus rögtön mögéállna
És a művezető elintézné
Hogy éhen haljon a családja

Én vagyok a melós
Az átlag proletár
Ez pedig a család
Négy éhes száj
Eladom az erőm
Hogy ne haljak éhen
De nem mindig lesz így
Ezt te is érzed

Most csak erőt gyűjtök, hogy talpra álljak
Hogy eltiporjam a burzsoákat
Visszaveszem ami engem illet
A rendszertelen igaz rendet

Hát rettegjen minden népnyúzó
Minden alávaló elnyomó
Mert a munkaerőm fegyverré válhat
Ha nem fogom be többet a számat

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Harcsa Veronika új lemezét audiovizuális előadáson mutatja be a Müpában

Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában. 





Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani

 

A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.


Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.

 

Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé


Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.

 

A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.

 

- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez. 


A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást


és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.



Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala

 

A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.

 

Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.

 

- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik. 


A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.


A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.

 

A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt

 

- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.


Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás