


| Előadó: | 193. Cella |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ti azt hiszitek, hogy a sztároknak
Olyan nagyon nagyon jó lehet
Pedig inkább családra vágyunk
Utáljuk ezt az életet
Mert felőrölt minket a R'n'R-biznisz
Túl magasra jutottunk
Mindenki a Cellára gerjed
Sajnos mi is befutottunk
A slágereink bejárták már
Szinte az egész világot
Naponta ezer levél jön
És tonnaszám kapjuk a virágot
Mikor elkezdtük ezt az egészet
Mi nem akartunk sztárok lenni
De a rajongók és a menedzserek
Valahogy mégis rá tudtak venni
Megáll a limuzin a ház előtt
Hogy elvigyen egy újabb turnéra
Az ajtófélfába kapaszkodom
De kilök a R'n'R rugója
A koncerten a százezrek
Mind csak énrám várnak
A hangomat akarják hallani
A lányok az ágyamba vágynak
Nagyon szar sztárnak lenni
Csak kínszenvedés ez az egész
Csak a pia a nők és a kábítószer
A boldogság oly kevés


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha