Előadó: | Zorán |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Sztevanovity Dusán |
Gerendás Péter |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Megállít egy szép csokor
De a virágbolt már bezárt
Talán jobb ez így
Még azt hinnéd, hogy bánom már
És ráadásul jól is gondolnád
Majd később talán felmegyek
De az utcák olyan fényesek
És jó míg távol vagyok
Még újra félreértenél
És újra félreértenél
De ha másképp szeretnél
Ha másképp szeretnél
Hát másképp szeretnélek én
A kis lokálban nincs tömeg
És most jól esik a lelkemnek ez az üresség
És a lánynak semmije nincs
Mi eltakarná azt, hogy milyen szép
De a tekintetében ott maradt
Hogy ő is máshol lenne boldogabb
Míg küld egy bájos mosolyt
Csak újra félreértenéd
És újra félreértenél
De ha másképp szeretnél
Ha másképp szeretnél
Másképp szeretnélek én
Csak újra félreértenél
És újra félreértenél
De ha másképp szeretnél
Ha másképp szeretnél
Másképp szeretnélek én
A szép lány csendben alszik már
S olyan idegen és ismeretlen minden
S a kapuban még ott álldogál
A megzavart, az igazi szerelmes pár
A reggel nagyon messze van
És nem is érzem jól magam
Ha tőled távol vagyok
De félek, hogy félreértenél
És újra félreértenél
De ha másképp szeretnél
Ha másképp szeretnél
Másképp szeretnélek én
Ha másképp szeretnél
Ha másképp szeretnél
Hát másképp szeretnélek én
Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.
A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.
A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.
A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".
Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.
Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.
Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.
A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem
Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.
A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.
Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.
A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.
Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.
Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére
A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.
A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.
Fotók: Palóc Búcsú Facebook