Előadó: | Emil.Rulez! |
---|---|
Album: | Hisztis |
Megjelenés: | 2003 |
Hossz: | 3:35 |
Szövegírók: |
Hegyi György Faltay Csaba Verasztó Gyula |
Hajós András |
|
Kiadó: | Twelvetones Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Emil
Most autóbuszra vár
Ideje volna ezt is újra kipróbálni már
Mert tíz vagy talán tizenöt éve
Céges autón ér a révbe
Reggel
Nincs hely
Leülni volna szép
Könyv a zsebbe bújva várja Emil helyét
Míg a busz elér a közeli térre
Egy kertes háznál áll meg végre
Egyszer
Belátni ott
A kapu fölött a szám
Ócska autó rohad a ház kis udvarán
És rajta áll és a buszra vár
Egy sunyi kakas és ordibál
Lila fejjel
Hogy milyen
kuku-ruku-kukur
va-va-va-va-va-va
kikiriki-kiki ba-ba-ba-ba-ba-ba
kuku-ruku-kukur
va-va-va-va-va-va
ez az élet
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János