Előadó: | Edda Művek |
---|---|
Album: | Fire & Rain |
Megjelenés: | 1998 |
Hossz: | 5:58 |
Szövegírók: |
Pataky Attila Gömöry Zsolt Leone Jeffrey Scott |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Magneoton |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
The candle’s flame is still
Not blown and dancing anymore
The was has gone its way
Somewhere it comes to life once more
The Earth can’t hold the candle
Nor can she stop the stars that shine
She’ll only ask if they will
Play magic melodies in time
Music and man as one
A song is born another dies
A slow and quiet sound
You tell the stories of the skies
Chorus:
Our song comes straight from the heart
You’ll be with us together
We’ll chase the stars forever
Our song comes straight from the heart
No time to say goodbye to
The ones who soar beside you
The darkest storm is closing
The hands of time keep us apart
Reality is knowing
Your flame can warm the coldest heart.
Október 23-26. között rendezik meg a CsabaParkban Magyarország egyik legnagyobb gasztrokulturális eseményét, a Csabai Kolbászfesztivált.
A fesztivál felvezetéseként október 9-én tartják a nemzetközi szárazkolbász-verseny zsűrizését a Csabai Rendezvénypajtában. A díjakat a fesztivál nyitónapján adják át.
Szárazkolbász-versenyre is lehetett jelentkezni
A szárazkolbász-versenyre mű- és természetes bélbe töltött szárazkolbásszal lehetett nevezni. Húsüzemek, magánszemélyek, kolbászt árusításra vagy saját fogyasztásra készítők egyaránt jelentkezhettek.
A csabai kolbász és a hagyományőrző programok kerülnek középpontba
Lesz disznóvágás-bemutató, kézműves vásár, mezőgazdasági kiállítás, és a családok számára is készülnek programokkal.
Minden generációt változatos gasztronómiai, kulturális és zenei programokkal várnak
A fesztivál nyitónapján, október 23-án a gyerekeké lesz a főszerep: óvodások és iskolások mérik össze tudásukat a kolbászkészítő versenyen. Pénteken a középiskolások és egyetemisták kolbászkészítő versenyével indul a nap.
A fesztivál csúcspontja a szombati nap, akkor rendezik a nemzetközi kolbászgyúró versenyt.
A vasárnap a családok és a hagyományok napja lesz
A cégek kolbászgyúró versenye mellett töltöttkáposzta-főző verseny és színes záróprogramok várják a közönséget. A gyermekeknek szól az Alma Együttes és a Kicsi Gesztenye Klub.
Zenei fellépők
A belépődíjas rendezvény fellépői között lesz a Csík Zenekar, a Bagossy Brothers Company, Beton.Hofi, a Bohemian Betyars, a Parno Graszt, a Gypo Circus Szirota Jenniferrel, a Follow The Flow, a Halott Pénz, Fásy Ádám és a Gypsy Kings, továbbá a NOX, DESH és Regán Lili. Nemzetközi fellépőként a Britain’s Got Talentből Taryn Charles-t is láthatja a közönség.
Fotók: Csabai Kolbászfesztivál Facebook