


| Előadó: | Jóapánk |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Csapó Csaba Csete Zoltán Majsai Miklós Pipó Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ezek itt idegen tájak és idegen arcok,
Te meg tudod a választ, hogy ez az én harcom.
Sok mindent átéltem és sok mindent beláttam,
De meg kell, hogy mondjam, hogy nagyon utáltam…
…nagyon utáltam a hazug arcokat,
A téves eszméket a playback sztárokat.
Mindent ami hamis, mindent ami álnok,
Tudod, hogy így van: csak jó ügy mellé állok.
Igazságot kerestem, de sehol sem találtam,
Ez egy ilyen világ, nem tudom mire is vártam.
Minden nap hajt egy újabb érzés,
Visszatérek újra, tudod nem ez a kérdés…
…nem az a kérdés, hogy milyen az emlék,
Hogyha nem vársz már rám, mire emlékeznék?
Elindultam, és talán tudom az irányt,
De azt honnan tudom, mondd…
Mi vár rám, mi vár rám?
Te a magányomban egy új utat mutattál
Mutattál
De az új világban még nem tudom mi vár rám
Vár rám…
Újra élek minden vad gondolatot,
Régi emléket, újra fiatal vagyok.
„csak az évek telnek”, de nem ám fölöttem
Én ilyen maradok, még ha nem is örökre…
…nem is örökre? Hát mi ez a kérdés?
Haladok előre, nincs félreértés!
Az utam nem könnyű, de én rúgom a porát,
De azt honnan tudnám, mondd…



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart