Előadó: | L'art pour l'art |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Dolák-Saly Róbert Dolák Saly Róbert |
Dolák-Saly Róbert |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
1. Nekem az egész nem kell,
Nekem a fele éppen elég.
Köszönöm ezt a dinnyét,
Nekem ez itten finom ebéd.
Kicsit éhes a gyomrom, de nem nagyon,
A magokat persze meghagyom.
2. Ma mielőtt beléptem,
Nemigen ettem ételeket
Előre nem is tudtam,
Hogy kapok ilyet, és ehetek.
Szeretem a jó dinnyét, tudom, milyen.
Már a múltkor is ettem, igen.
R1. Az egészet megenni én csak azért nem merem,
Mert a végén hascsikarásom lesz nekem, igen.
Én azt hiszem, igen. Az lesz nekem.
3. Finom a görögdinnye,
Igazi kéj, ha szájamba jut.
Valami furcsa okból
Nekem a sárga nem ízlik úgy,
Meg a héja se tetszik, csúnyán ragyás,
De a görög az szép, nem vitás.
R2. Az egészet megenni én csak azért nem merem,
Mert a végén szerintem még megbetegszem, igen.
Én azt hiszem, igen. Rossz lesz nekem, igen.
Én azt hiszem, igen. Rossz lesz nekem.
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a